Lietuvoje

2018.09.04 19:46

Vatikanas paskelbė popiežiaus vizito Baltijos šalyse programą

BNS, LRT.lt, ELTA2018.09.04 19:46

Vatikanas antradienį paskelbė popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje programą.

Vietų ir galimybių susitikti į Lietuvą atvykstantį popiežių bus labai daug. Taip antradienį spaudos konferencijoje, skirtoje pristatyti popiežiaus Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. programą, sakė Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.

Arkivyskupas priminė, kad kaip tik rugsėjo 4 dieną minime 25 metų sukaktį nuo popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje. „Mažiau nei trys savaitės liko iki vizito. Lietuvos vyskupai kreipsis į visus Lietuvos gyventojus prieš popiežiaus vizitą su džiaugsmu, kad iš daugelio kvietimų apsilankyti popiežius Pranciškus išsirinko būtent Lietuvą ir kitas Baltijos šalis“, – sakė G. Grušas.

Kaip pabrėžė LVK pirmininkas, šiandien žmonės dalijasi liudijimais apie nepakartojamą patirtį susitikus su popiežiumi Jonu Pauliumi II.

„Esame dėkingi Šventajam Sostui ne tik už ilgametį Lietuvos palaikymą, bet ir tai, kad po trijų savaičių Lietuva bus viso pasaulio dėmesio centre“, – sakė arkivyskupas G. Grušas.

Rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, Šventasis Tėvas į Vilnių atskris 11.30 val.

12.10 val. jis susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, vėliau (12.40 val.) sakys kalbą šalies vadovams, vyriausybės nariams, diplomatams ir visuomenininkams S. Daukanto aikštėje.

16.30 val. popiežius Pranciškus aplankys Aušros Vartus, o 17.30 val. susitiks su jaunimu Katedros aikštėje.

Rugsėjo 23 dieną pontifikas vyks į Kauną, kur 10 val. aukos šv. Mišias Santakos parke, ten pat dalyvaus maldoje „Viešpaties Angelas“. 15 val. Kauno katedroje jis susitiks su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais ir seminaristais.

Vėliau į Vilnių sugrįžęs Šventasis Tėvas 17.30 val. pasimels prie sostinės centre esančio paminklo Vilniaus geto aukoms atminti ir apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Kai kuriose kelionėse popiežius važiuos papamobiliu. Šio Katalikų bažnyčios vadovo oficialių vizitų metu naudojamo automobiliu maršrutas rugsėjo 22-ąją Vilniuje nuo Aušros vartų drieksis M. Daukšos, Žiuprionių, Subačiaus, Maironio, Barboros Radvilaitės, Šventaragio gatvėmis iki Vilniaus arkikatedros. Tai bus ilgiausia atkarpa, į kurią žmonės kviečiami pamatyti Šventojo Tėvo.

Tą pačią dieną popiežių bus galima sutikti kelyje nuo Katedros iki apaštalinės nunciatūros, tai yra T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėse.

Rugsėjo 23 dieną popiežiaus papamobiliu keliaus nuo Lukiškių aikštės iki Apaštalinės nunciatūros: Gedimino prospekte, T. Vrublevskio, Arsenalo ir T. Kosciuškos gatvėse.

Kaune rugsėjo 23-iąją žmonės kviečiami rinktis į Santakos parką anksti ryte – čia popiežius aukoti šv. Mišių taip pat atvyks papamobiliu.

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis popiežius lankysis Latvijoje ir Estijoje. 

Valstybinio vizito renginius tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.