Lietuvoje

2018.09.04 12:49

„Valstiečių“ užmojis: apie susitikimus turėtų pranešti ir politikai, ir verslininkai

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.09.04 12:49

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, parlamentaras Ramūnas Karbauskis teigia, kad Seimo rudens sesijos metu bus teikiamos Lobizmo įstatymo pataisos, kuriomis bus siekiama, kad apie politikų ir interesų grupių atstovų susitikimus deklaruoti reikėtų abiem pusėms.

R. Karbauskis antradienį žurnalistams Seime aiškino, kad viešai skelbti apie susitikimus su verslininkais, interesų grupėmis reikėtų ir politikams, ir minėtoms interesų grupėms.

„Abi susitikimo pusės, jei vyksta toks susitikimas, turės tai deklaruoti. Jeigu klausimas susijęs su įstatymo projektu, kuris sukuria tam tikrą interesą, tai turės deklaruoti ir politikas, kuris priima interesantą, lobistą, ir tas pats lobistas turės tą deklaruoti“, – aiškino „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskio teigimu, ne visi politikų ir interesų grupių atstovų susitikimai turėtų būti fiksuojami, tačiau, jei pokalbis vyks apie įstatymų leidybą, tai deklaruoti būtų privaloma.

„Jeigu pietų metu jie šnekės apie vyriausybės programas, kaip darė Gabrielius Landsbergis su „MG Baltic“, tai tą teks deklaruoti. Jeigu verslininkas šnekasi apie orą, apie šeimą, tai tikriausiai nereikia deklaruoti, bet jeigu šnekės apie konkretų projektą, apie konkrečius interesus su politikais, tai teks deklaruoti“, – dėstė politikas.

Pasak R. Karbauskio, politikų ir lobistų susitikimus galima būtų fiksuoti, deklaruoti specialiame interneto portale.

Paklaustas, kas grėstų už vengimą deklaruoti susitikimus, R. Karbauskis tikino, kad apie galimą atsakomybės formą dar yra diskutuojama.