Lietuvoje

2018.09.07 13:16

Parlamento pirmininkas siūlo mažinti Seimo narių skaičių

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.09.07 13:16

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis referendume dėl dvigubos pilietybės kartu siūlo spręsti klausimą ir dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo. Jis Seimo narių skaičių siūlo mažinti nuo 141 iki 121.  

Seimo pirmininkas antradienį susitikime su žurnalistais taip pat paskelbė, kad valdantieji rudens sesijos pradžioje pasirašys bendradarbiavimo sutartį su „tvarkiečiais“.

„Būtinai (teiksiu projektą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo – LRT.lt). Jis yra aptartas ir anksčiau. Nedaug frakcijų tam pritaria. Tai visada būdavo nepageidautinas siūlymas Seime. [...] Manau, kad žmonės patys galėtų atsakyti, ar reikia sumažinti Seimą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Seimo pirmininko manymu, tokia parlamentarų skaičiaus mažinimo iniciatyva turėtų pritraukti daugiau žmonių į referendumą dėl dvigubos pilietybės.

„Aš klausdavo per susitikimus: „Ar ateitumėte į referendumą balsuoti dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo iki 121?“. Visose salėse pakildavo turbūt visos rankos, sakydavo, kad tada balsuotų“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas neslėpė tikintis, kad  referendumas dėl dvigubos pilietybės bus sėkmingas.

„Aš labai norėčiau, kad jis būtų teigiamas, kad mes išsaugotume pilietybę“, – sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas tikino, kad Seimas gali atmesti prezidentės veto įstatymo pataisoms, kuriomis numatyta sumažinti reikalavimus referendumui dėl dvigubos pilietybės.

„Tikėtina, kad galbūt atmesime ir po to teiksime kitokius siūlymus. Turime dar sutarti, ką įmanoma padaryti. Tikslas – dviguba pilietybė arba neatimti iš žmonių pilietybės, jei jie gavo kitos šalies pilietybę“, – komentavo V. Pranckietis.

Seimas pavasario sesijos metu priėmė įstatymo pataisas, kurios leistų dvigubą pilietybę įteisinti, jei už tai balsuotų daugiau kaip pusė referendumo dalyvių, o ne visų piliečių, tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė šias pataisas vetavo dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.