Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.04 12:46

V. Pranckietis: rudens sesijos pradžioje ketiname pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su „tvarkiečiais“

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.09.04 12:46

Seimo rudens sesijos pradžioje valdantieji ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija, teigia Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Taip pat politikas siūlo mažinti Seimo narių skaičių. 

„Jau esame kalbėję apie tai, visą vasarą vyksta tos kalbos, nuo kalbų viskas prasideda. Po to turėtų būti rašomi dokumentai, tai ketiname pasirašyti sutartį su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija, atsižvelgiant į jų norus, pageidavimus. Manau, kad pačioje sesijos pradžioje tai įvyks“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Anot jo, pasirašius bendradarbiavimo sutartį su „tvarkiečiais“, valdantieji turės formalią daugumą parlamente. V. Pranckiečio teigimu, „valstiečiai“ sutiko ne su visais „Tvarkos ir teisingumo“ iškeltais reikalavimais dėl bendradarbiavimo, tačiau kompromisas esą jau beveik pasiektas.

„Jau tie derybiniai reikalavimai yra derinami ir, manau, iki pasirašant sutartį jie bus suderinti“, – pažymėjo parlamento vadovas. Seimo pirmininkas kalbėjo, kad bendradarbiauti su „tvarkiečiais“ valdantieji ketina frakcijų, o ne partijų lygmeniu, kadangi anksčiau „valstiečiai“ buvo žadėję su partijomis, kurios yra teisiamos, koalicijų nesudaryti.

„Partija teisiama, nors dar nenuteista, tai su partija nepasirašysime sutarties, bet su frakcija galime. Manau, kad kiekvienas asmuo, kiekvienas Seimo narys yra doras, tai su jais ir pasirašome“, – pažymėjo V. Pranckietis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija parlamente turi septynis narius, „valstiečiai“ – 55, Lietuvos socialdemokratų frakcija – 11.

Apie tai, kad „valstiečiai“ ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su „tvarkiečiais“ žurnalistams patvirtino ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Tiesa, jis neatskleidė dėl kokių konkrečių klausimų pavyko susiderėti su „tvarkiečiais“.

„Daugelis tų klausimų, kurie buvo pateikti „Tvarkos ir teisingumo“, jie buvo mūsų vyriausybės programos dalis, tik sukonkretintas laikas. Tas laiko sukonkretinimas yra pozityvus veiksmas, o toliau, šnekant apie visus kitus sprendimus, manau, kad viskas susidėlios“, – aiškino R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis nepaneigė, kad bus siekiama, kad Seimas sugrįžtų prie septynių parlamento vicepirmininkų, mat šiuo metu pastarųjų skaičius sumažintas iki penkių. R. Karbauskis taip pat nepaneigė, kad viena iš Seimo vicepirmininkų pozicijų galėtų atitekti „tarkiečiams“.

„Didinsime (Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių – LRT.lt) dėl darbo stabilumo Seime. Jei reikės padidinti, padidinsime“, – teigė R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi