Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.04 13:25

Istorinės akimirkos: prieš 25 metus Lietuvoje lankėsi popiežius Jonas Paulius II

Lygiai prieš 25-erius metus Lietuvoje lankėsi popiežiaus Jonas Paulius II. Su popiežiumi tuo metu susitikę lietuviai prisimena tuo metu tvyrojusią ypatingą atmosferą. „Mano kolegė sugebėjo susistabdyti troleibusą Antakalnio gatvėje popiežiaus apsilankymo dieną, nes vėlavo“, – pasakoja sesuo Danguolė Gervytė.

Ji tuo metu dirbo Popiežiaus apsilankymo Lietuvoje komiteto komunikacijos skyriuje.  D. Gervytė prisimena, jog tai buvo pirmas tokio masto renginys, o vertinant iš šiandienos perspektyvos – unikali patirtis.

„Nebuvo elektroninių paštų, kalbos būdavo iš anksto kopijuojamos, mobiliųjų telefonų visame komitete buvo du ar trys. Iš tiesų tai buvo visai kitoks darbas, bet kartu – pirmas didelis tarptautinis renginys. Gal tuo metu mes net iki galo nesupratome, kokiame [svarbiame] įvykyje, renginyje mes dalyvavome“, – prisimena ji.

Šiandien popiežiaus Pranciškaus vizitui besiruošianti Pasirengimo popiežiaus Pranciškaus vizitui komunikacijos koordinatorė Živilė Peluritienė prieš 25-erius metus taip pat dalyvavo popiežiaus Jono Pauliaus II aukojamose Šv. Mišiose. Anot jos, tuo metu atrodė, kad dalyvauti susitikime – labai svarbu.

„Man yra likęs įspūdis, kad jeigu mano tėvai iš vakaro susiruošė ir mes nakvojome mašinoje, tai bus kažkas labai svarbaus. [...] Labai ryškiai atsimenu, kaip popiežius turėjo atskristi į Šiaulius, į Kryžių kalną, Šv. Mišioms. Mano tėvai surinko visus tris vaikus, aš buvau mažiausia, ir mes iš vakaro važiavome į Šiaulius. Buvo aišku, kad mes nakvosim prie Kryžių kalno pievoje“, – prisimena Ž. Peluritienė.

„Popiežiaus apsilankymas man yra visuotinės bažnyčios pajautimas, kurį ir šį kartą labai norėtume, kad žmonės išgyventų susirinkę kartu“, – priduria ji.

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis 22–23 dienomis.

Popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje akimirkos ir prisiminimai – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi