Lietuvoje

2018.09.04 08:50

Prezidentės patarėjas: referendumas virsta priemone politikų valiai patvirtinti

ELTA2018.09.04 08:50

Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė teigia, kad valdančiųjų elgesys dėl dvigubos pilietybės referendumo formuoja įspūdį, esą politikai bando įtvirtinti iš anksto suformuotas nuostatas.

„Keista, kai bandoma selektyviai žeminti rinkėjų kartelę dėl vieno Konstitucijos straipsnio. Esame traukiami prie vieno rezultato. Atrodo, kad referendumas nebėra tikslas – tikslas yra jo rezultatas. Politikai nusprendė, kokio atsakymo nori, o dabar referendumu bando ją pasitvirtinti“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė M. Lingė.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas taip pat teigia, kad Seimo rudens sesiją neabejotinai paveiks 2019 m. vyksiantys prezidento ir savivaldybių rinkimai. „Rinkimų kuriamas politinis fonas gali apsunkinti konstruktyvų darbą. Tokiu metu dažniausiai pasiduodama aistroms. Jei matysime tokį elgesį, kaip pavasarį, tai Lietuvos žmonėms nieko gero neduos“, – aiškina M. Lingė. 

Patarėjas pridūrė, kad galiausiai politikai patys turės nuspręsti, ar norima susikaupti į darbus, ar kelti įtampą. „Gal tai nebus didelės reformos – dabar svarbu įgyvendinti tai, kas yra priimta. Kalbant apie tą pačią sveikatos reformą ar gydymo įstaigų pertvarką“, – teigia prezidentės patarėjas.

Pasak M. Lingės, didžiausiu išbandymu Seimui taps biudžeto patvirtinimas prieš rinkimais gausų laikotarpį. 

„Kuomet auga ekonomika, atsiranda pagunda išlaidauti. Žinoma, turime tam tikrus saugiklius, kurie nebeleidžia elgtis labai neatsakingai, – fiskalinės drausimės įstatymas, Europos Komisijos priežiūra. Visiškai laisvanoriško savivaliavimo priimant biudžetą visiškai neturime. Labai svarbu atsakingai apsispręsti dėl prioritetų – svarbu ir gynyba, ir socialinė gerovė. Reikia rasti balansą tarp šių dalykų“, – tikina prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais. 

Populiariausi

Koronavirusas/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.23 09:33

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas 1001 koronaviruso atvejis, mirė 30 asmenų, pasveikusiųjų – 3832 ligoninėse gydoma per 1,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 171 iš jų – reanimacijoje, patikslinta 14.40

7
COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.23 12:27

„AstraZeneca“ Lietuvai pirmąjį ketvirtį tieks tik penktadalį žadėtų vakcinų Nausėda: tai nepakeis tikslo paskiepyti 2 mln. gyventojų vidurvasarį, atnaujinta 16.37