Lietuvoje

2018.09.04 08:46

Konservatorius kritikuoja savaitgaliais uždaras lankytinas vietas

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.09.04 08:46

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Algis Strelčiūnas kritikuoja, anot jo, milijonines investicijas gaunančius, bet savaitgaliais nedirbančius  parkus. Tuo metu Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba teigia, kad tiek nacionaliniai, tiek regioniniai parkai lankytojams atviri visada, o nedirba tik lankytojų centrai.

A. Strelčiūnas teigia, kad nors savivaldybėms ir Saugomų teritorijų tarnybai iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto skirta beveik 60 mln. eurų, ne visos kultūrinio paveldo vietos lankytojams prieinamos lanksčiai.

Anot Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, iš skiriamų lėšų įrengiami lankytojų takai, apžvalgos bokštai, poilsiavietės ir jie lankytojams yra pasiekiami. Esą dėl resursų trūkumo nedirba tik lankytojų centrai, bet tai lankymo neapriboja.

Kritikos sulaukė ir muziejai. Pavyzdžiui, sekmadieniais nedirba Energetikos ir technikos, Pinigų ar Bažnytinio paveldo muziejai.

Muziejų asociacija sako, kad įstaigos stengiasi prisitaikyti prie lankytojų ir bent kartą per savaitę darbo valandas pratęsia.