Lietuvoje

2018.09.03 18:20

Paneriuose – saugumo spragos: vaikai mokyklą pasiekia lietaus vamzdžiu arba geležinkeliu

Šiemet Rugsėjo 1-ajai sutapus su šeštadieniu, dauguma mokymo įstaigų naujus mokslo metus pradėjo pirmadienį. Tačiau nuotaikos anaiptol ne visur šventinės. Valdininkai lig šiol neišsprendė dešimtmečius vilniečių keltos problemos dėl vaikų, skubančių į mokyklą, saugumo Paneriuose.

Ne vieną dešimtmetį lietaus kanalizacijos vamzdžiu į mokyklą keliauja Vilniaus Vaduvos mokyklos auklėtiniai. Šie mokslo metai – ne išimtis. Kitu atveju jiems tektų kirsti judrią geležinkelio liniją arba keliolika kilometrų važiuoti aplink. Su tokia kasdienybe susiduria ne tik moksleiviai, bet ir visi Naujininkų ir Vilkpėdės seniūnijų gyventojai.

„Daugiausiai, kaip matėte, ateina mokiniai, kurie eina į mokyklą. Taip pat ateina žmonės, kurie neturi transporto, į parduotuvę, paštą. Dar kai kurie žmonės rizikuoja viršuje, geležinkeliu, ir nelaimingi atsitikimai įvyksta“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Vietos bendruomenių organizacijų sąjungos narys Arimantas Račkauskas.

Todėl žmonės klausia, kiek dar gyvybių prireiks, kol bus išspręsta įsisenėjusi problema. Paskutinis nelaimingas atsitikimas, pasiglemžęs gyvybę, įvyko pernai gruodį.

Ne vienerius metus gyventojai prašo valdininkų įrengti saugią pervažą. Per tą laiką atsirado ir verslininkų, kurie privačiomis lėšomis siūlo įrengti tunelį už leidimą rinkti automobilių pravažiavimo mokestį.

Išsamiau – Luko Šniolio reportaže.