Lietuvoje

2018.09.03 14:50

Sostinė švenčia Mokslo metų pradžią: kokios naujovės laukia?

LRT.lt2018.09.03 14:50

Pirmadienį daugiau nei 120 sostinės mokyklų oficialiai pradėjo naujuosius mokslo metus. Moksleiviai iš viso Vilniaus rinkosi švęsti mokslo ir žinių dieną, o apie 6 tūkst. mokinių mokyklų duris atvėrė pirmą kartą. Šiemet galima džiaugtis ir M. Mažvydo progimnazijoje mokslo metus pradedančiomis net 11 pirmų klasių. „Genio“ progimnazija sutiko 10 pirmokų klasių, o Balsių ir Baltupių gimnazijose po 6 pirmų klasių komplektus, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime. 

Šie nauji mokslo metai atneš ir daug gerų bei seniai lauktų naujovių. Viena jų – nuo šio rugsėjo sostinės pradinių klasių moksleiviams prasidėsiančios popamokinės veiklos visose mokyklose. Ši naujovė leis tėvams nebesukti galvos nei dėl papildomų finansų, nei ieškoti, kas ir kada mažuosius nuveš iš vienos veiklos į kitą.

Grigiškių „Šviesos“ gimnazija taip pat yra viena tų, kurioje į pirmą klasę šiemet atėjo 35 mažieji vilniečiai. Juos, J. Lelevelio mokyklos bendruomenę, o ir kitus mokinius šiandien mokslo metų pradžios proga sveikino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šią vasarą daugelyje sostinės mokyklų vyko remonto darbai. Net 15 mokyklų atlikti didesni pastatų renovavimo darbai, kitose – mažesni sutvarkymai. Šiemet Vilniuje atnaujintos: Emilijos Pliaterytės progimnazija, Genio progimnazija, Baltupių progimnazija, Jeruzalės progimnazija, Simono Stanevičiaus progimnazija, Antano Vienuolio progimnazija, Ąžuolyno progimnazija, Spindulio progimnazija, Žemynos gimnazija ir Jono Basanavičiaus gimnazija bei progimnazija.

Taip pat sutvarkymo darbai vyko Lazdynų mokykloje, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje, Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje bei Aleksandro Puškino vidurinėje mokykloje. Remonto darbai taip pat vykdomi Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje ir progimnazijoje, Žemynos ir Salomėjos Nėries gimnazijose. Iš viso, mokyklų atnaujinimui yra skiriama apie 6,4 mln. Eur, iš kurių 480 tūkst. eurų savivaldybės lėšų.  

Mokyklose atsirado modernios kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės, kuriose moksleiviai galės ir lavintis, ir įdomiai leisti laisvalaikį. Atnaujintos skaityklos, aktų bei sporto salės, technologijų kabinetai, multifunkcės gamtos mokslų laboratorijos, dirbtuvės, skaitmeninių technologijų kabinetas pradinukams. Taip pat pertvarkytos studijos choreografijos pamokoms, modernizuotos klasės, valgyklos, koridorių zonos.

Mokyklose taip pat intensyviai gerinamos sąlygos sportuoti – 10 mokyklų stadionų šią vasarą iš esmės atnaujinti: juose pakeista arba atnaujinta žolės danga, naujai išlieti bėgimo takai, įrengtas apšvietimas. Mokyklų salės ir aikštynai jau keletą vasarų iš eilės yra atviros ir atostogų metu, kad mokiniai galėtų savo laisvą laiką skirti ir aktyviai veiklai.

Šiemet 126 bendrojo ugdymo įstaigose visame Vilniuje iš viso mokysis net 64 137 mokinių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.