Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.02 23:48

R. Zabarauskas: pareigūnė siūlė nukabinti LGBT vėliavą, kol nesudegė visas namas

Lietuvos gėjų lygos vadovas teigia, kad dėl prasto policijos darbo daugėja neapykantos nusikaltimų prieš juos. Per mėnesį padegtos trejos durys, tarp jų ir būstinės. Po paskutinio gaisro daugiabučio laiptinėje penktadienio naktį, policijos abejingumu stebisi ir režisierius Romas Zabarauskas. Į galimo padegimo vietą atvykusi pareigūnė esą jam pasiūlė nusikabinti LGBT vėliavą, kol nesudegė visas namas. Policijos atstovai tikina, kad bus atliktas tyrimas ir dėl pareigūnų darbo.

LGBT vėliavą režisierius sako pakabinęs po to, kai buvo padegtas ir Lietuvos gėjų biuro Vilniuje bei jo vadovo buto durys.

Režisierius sako, kad labiausiai jį nustebino į gaisrą atvykusių policijos pareigūnų elgesys. Esą jie iš pradžių net nesileido į kalbas, kai režisierius bandė pasakyti, kad galbūt buto durys padegtos dėl iškabintos vėliavos. Be to, išpuolis prieš Lietuvos gėjų biurą labai panašus.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis patvirtino, kad yra gautas režisieriaus skundas dėl pareigūnų veiksmų.

„Yra gautas režisieriaus skundus dėl pareigūnų veiksmų, mes tą skundą tikrai išnagrinėsime. Jeigu pareigūnė kažkaip pasielgė neteisingai, neišklausė liudytojų, neįrašę kažkokių duomenų byla, tai, aišku, bus įvertinti ir pareigūnės veiksmai“, – tvirtina R. Matonis.

Žmogaus teisių gynėjai atkreipia dėmesį, kad be aiškių priežasčių per penkerius metus beveik 16 kartų sumažėjo užregistruotų neapykantos kurstymo atvejų. Policija aiškina, kad visuomenė tapo tolerantiškesnė.

Plačiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi