Lietuvoje

2018.09.01 13:06

L. Linkevičius: Lietuvos ir JAV strateginė partnerystė įgauna vis daugiau turinio

LRT.lt 2018.09.01 13:06

Penktadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Johnu J. Sullivanu, nurodoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Susitikimo metu aptartos Baltijos regiono saugumo grėsmės, NATO sprendimų įgyvendinimas, parama Ukrainai, sankcijų Rusijai išlaikymas ir naujų įvedimas, Lietuvos ir JAV ekonominis bendradarbiavimas.

Ministras pasidžiaugė intensyvia dvišale Lietuvos ir JAV santykių darbotvarke ir akcentavo Lietuvos pasiryžimą toliau tęsti glaudų sąjungininkų bendradarbiavimą kovojant su regione ir pasaulyje kylančiomis grėsmėmis. „Lietuva didelį dėmesį skiria energetinio saugumo stiprinimui, dujų tiekimo diferencijavimui bei siekia galimybės įsigyti daugiau suskystintų gamtinių dujų ir JAV“, – pažymėjo ministras.

L. Linkevičius susitikimo metu padėkojo Jungtinėms Valstijoms už skiriamą paramą Lietuvos gynybos ir saugumo užtikrinimui ir akcentavo Lietuvos įsipareigojimus stiprinti nacionalinius gynybos pajėgumus, šalies atsparumą grėsmėms ir pasiryžimą toliau kartu su JAV dalyvauti kovoje prieš terorizmą.

Ministras Vašingtone, JAV, dalyvauja atsisveikinimo su JAV senatoriumi J. McCainu renginiuose.