Lietuvoje

2018.08.31 16:52

K. Navickas: sprendimas didinti miškų kirtimo normą priimtas po ilgų diskusijų su mokslininkais

ELTA 2018.08.31 16:52

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako „visiškai atmetantis“ pasigirstančias prielaidas, kad priimti sprendimą didinti miškų kirtimo normą spaudė miškų pramonė. Jo teigimu, sprendimas priimtas po pusdienio diskusijų su mokslininkais.

„Miškų kirtimo normos peržiūrimos kartą per penkerius metus, ir atėjo laikas jas peržiūrėti. Buvo diskusija su miško mokslininkais, miškininkystės mokslininkais, gamtininkais, nevyriausybinių organizacijų atstovais. Tam skyrėme visą gerą pusdienį, diskutuodami, kaip reikėtų miškus valdyti“, – „Delfi TV“ laidoje „Delfi Diena“ sakė K. Navickas.

Pasak ministro, institucijos pateikė skaičiavimus, pagal kuriuos ir priimtas sprendimas.

„Reikia nepamiršti, kad miškas, be paslaugų, kurias naudojame kaip piliečiai – grybavimas, buvimas miške, stovyklavimas – vykdo taip pat ir ūkio dalies (funkciją – ELTA). Kalbame apie ūkinės (paskirties miškus – ELTA), kuriuose reikia ūkininkauti truputį ir įvertinant skaičius.

Aš nematau grėsmės, nes mes įdedame tikrai daug pastangų planuodami miško kirtimus ir rezervuodami pačias vertingiausias sengires bei pačius vertingiausius miško plotus gyvai gamtai, biologinei įvairovei, ir tą įmanoma suvaldyti tinkamai planuojant“, – „Delfi TV“ sakė ministras.

ELTA primena, kad rugpjūčio 8 d. posėdyje vyriausybė pritarė, kad miškų kirtimo norma turėtų būti didinama 6 proc.

Pasak Aplinkos ministerijos, miškų kirtimo normos didinimas sumažins biokuro ir malkinės medienos kainą gyventojams.

Sprendimas didinti miškų kirtimo normą sukėlė pasipiktinimą daugeliui politikų, tarp jų ir daliai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, kuri yra delegavusi K. Navicką į ministro postą.