Lietuvoje

2018.08.31 14:41

Vilniaus taryboje konservatorius pagautas sukčiaujant balsavimo metu

Vilniaus miesto taryboje pradėti rinkti parašai konservatoriaus Vido Urbonavičiaus pašalinimui iš miesto tarybos. Tokių veiksmų Vilniaus miesto tarybos nariai ėmėsi po to, kai minėtas konservatorius trečiadienį vykusios Tarybos posėdžio metu buvo užfiksuotas balsuojantis už partijos kolegą Arvydą Sekmoką.

Už šį galimą sukčiavimą V. Urbonavičiui gresia pašalinimas iš sostinės tarybos.

Video įrašas, kuriame matyti, kaip už kolegą balsuoja konservatorius:

Svarstant klausimą dėl rekomendacijų skiriant stebėtojų tarybų narius Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojamose akcinėse bendrovėse ir uždarosiose akcinėse bendrovėse, kuriose vienintelė akcijų savininkė yra savivaldybė, pastebėta, kad salėje jau kuris laikas nėra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LDK) frakcijai priklausančio A. Sekmoko. Tačiau balsavimo protokole buvo užfiksuotas jo balsas. Patikrinus Tarybos posėdžių salės vaizdo įrašus tapo akivaizdu – už A. Sekmoką balsavo greta sėdintis jo frakcijos kolega V. Urbonavičius, teigiama Liberalų sąjūdžio pranešime.

Spręs dėl ateities ir frakcijoje, ir partijoje

Pats V. Urbonavičius pažeidimo neneigia ir sako pasielgęs „karštakošiškai“, tačiau tikina, kad meras, pastebėjęs jo klaidą, paskelbė pakartotinį balsavimą, todėl realios įtakos už tuo metu salėje nebuvusį kolegą atiduotas balsas neturėjo.

„Karštakošiškai pasielgiau, esant tiek metų politikoje jau reikėtų nuo tokių veiksmų susilaikyti. O dėl liberalų – tegul jie patys atsako, ar jie viską daro gerai. Kitas dalykas, žalos jokios neatsirado, meras tai pastebėjo, aš klausiamai į jį žiūrėjau, ar perbalsuojame, kad aš taip pasielgiau, bet R. Šimašius balsavimą paleido iš naujo ir tai jokios įtakos balsavimui neturėjo“, – tikino V. Urbonavičius.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sakė girdėjęs apie šią situaciją ir teigė, kad savivaldybės konservatorių frakcijos savivaldybėje seniūnas Valdas Benkunskas turėtų nedelsdamas kreiptis į savivaldybės etikos komisiją ir prašyti situacijos įvertinimo.

„Jeigu tas faktas pasitvirtina, paaiškinimų kažkokių nėra ar negali būti, tada ir partija tai įvertins“, – sakė G. Landsbergis.

Konservatorių frakcijos savivaldybėje seniūnas V. Benkunskas kalbėjo, kad tokioje situacijoje pasiteisinimų būti negali, o V. Urbonavičius turės priimti visas tokio poelgio pasekmes.

„Nesuvokiamas ir niekaip nepateisinamas elgesys. Frakcija tikrai netoleruoja ir nesupranta to. Tai yra asmeninis kolegos sprendimas ir veiksmas, už kurį jis turės prisiimti visą galimą atsakomybę. Aišku, mes tarsimės dėl tolesnės jo narystės frakcijoje, partijoje. O artimiausiu metu tuos sprendimus priimsime“, – sakė V. Benkunskas.

Paklaustas, ar kreipsis į savivaldybės etikos komisija, konservatorių frakcijos seniūnas patvirtino, kad tikrai tai darys.

Jis taip pat teigė kalbėjęs su V. Urbonavičiumi, kuris tokį savo poelgį pateisino emocijomis, esą nepagalvojęs priėmė sprendimą ir prabalsavo už kolegą.

„Jokių racionalių paaiškinimų tokiam poelgiui nėra ir negali būti“, – sakė V. Benkunskas.