Lietuvoje

2018.08.30 23:28

Raseinių rajone geriamajame vandenyje nustatytas normas viršijantis arseno kiekis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.30 23:28

Jau dvejus metus Raseinių rajone specialistams nepavyksta išsiaiškinti, iš kur į geriamąjį vandenį patenka arsenas. Jo rasta ir privačiuose gręžiniuose, beveik pusėje – padidintas arseno kiekis, o viename normą viršija tris kartus. 

Arseno daugėja ir naujose Ražaitėlių bei Šienlaukio vandenvietėse, kur skubama statyti vandens gerinimo įrenginius. Aptikus vieną galimą taršos šaltinį, seną pesticidų sandėlį, ir jį išvalius, padėtis nepasikeitė.

Pasak Ražaitėlių kaimo gyventojos Jolantos Bakutienės, kai pernai
„Raseinių vandenims“ priklausančioje Ražaitėlių vandenvietėje buvo nustatyta, kad arseno kiekis viršija normas, pati to nežinodama arsenu užterštu vandeniu dalijosi su vietos gyventojais.  

2017 metais atlikus tyrimus per didelis arseno kiekis aptiktas „Raseinių vandenims“ priklausančiose Šienlaukio ir Ražaitėlių vandenvietėse. Imtasi priemonių – išgręžti nauji gręžiniai, bet paaiškėjo, kad arseno kiekis vis tiek didėja. 

Arsenas – organizme besikaupiantis sunkusis metalas. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ligas. Jo sukeltos ligos gali ne iš karto pasireikšti.

Arsenas į aplinką patenka iš chemijos, farmacijos, elektronikos, tekstilės, optikos, energetikos, trąšų pramonės įmonių ir jų gaminių.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt