Lietuvoje

2018.08.30 19:43

Vaistininkai kritikuoja leidimą kai kuriais vaistais prekiauti degalinėse ir parduotuvėse

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.30 19:43

Seimui leidus kai kuriais nereceptiniais vaistais prekiauti ir degalinėse bei parduotuvėse, vaistininkai prakalbo apie nesąžiningą konkurenciją. Vaistinės įpareigotos asmeniškai konsultuoti net perkančiuosius internetu, o kiti pardavėjai farmacininkų konsultacijų neteiks net ir prekybos vietoje.

Farmacininkų darbo dalimi tapo privalomi skambučiai kiekvienam nereceptinių vaistų arba vaistinių preparatų internetinėje parduotuvėje užsisakiusiam žmogui. Jei su pirkėju nepavyksta susisiekti ilgiau nei dvi dienas, vaistiniai preparatai jo iš viso nepasiekia, nes iš suformuoto prekių krepšelio privalo būti pašalinti.

„Reikėjo pasirūpinti papildomomis farmacijos specialistų darbo valandomis, įdarbinti papildomai tam tikram laikui, skambinimui ir konsultavimui. Taip pat naudojama telekomunikacijų įranga, darbo vieta, kuri turėtų būti izoliuota nuo vaistinių. Tai susumavus, taip, susidaro  tam tikros ir išlaidos“, – sako „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Asta Valatkevičienė.

Degalinių ir parduotuvių atstovai įsitikinę, kad farmacijos įstatymo pataisomis jiems suteiktas leidimas pardavinėti vaistus nuo karščiavimo ar skausmo bus didžiulė nauda gyventojams, o faktą, kad jie neįpareigoti suteikti farmacininko konsultacijos, vadina savaime suprantamu, nes ne vaistinėse bus galima įsigyti tik nedidelę dalį nereceptinių vaistinių preparatų.

Kol degalinių atstovai teigia, kad pataisytas farmacijos įstatymas išspręs daugelio gyventojų problemas, kai vaistų prisireiks naktį, vaistinių atstovai įsitikinę, jog naujoji tvarka jų atžvilgiu nesąžininga.

Įteisinus prekybą kai kuriais nereceptiniais vaistais parduotuvėse ir degalinėse, jų nebus galima laikyti savitarnos skyriuose, parduoti daugiau kaip vienos to paties pavadinimo vaisto pakuotės, be to, nebus galima siūlyti kito vaisto, jeigu norimo nėra. Prekybos vietose taip pat privalės būti raštiški įspėjimai, kad pardavėjas neteikia informacijos apie vaistus, o prie kasos jie turės būti laikomi atskirai nuo kitų prekių.

Plačiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.