Lietuvoje

2018.08.30 22:25

Darbo partija neigia mainais į narystę siūliusi bilietus į „Sel“ koncertą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.30 22:25

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aiškinsis, ar tiesa – viešumoje pasirodžiusi informacija, kad Darbo partija jaunimui nemokamai siūlo bilietus į penktadienį Vilniaus Kalnų parke vyksiantį „Sel“ koncertą, tačiau mainais reikalauja stoti į šią partiją.

Neprisistatę asmenys telefonu LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai sakė, kad norintiems nemokamo bilieto tektų stoti į Darbo partijos Širvintų skyrių.

Partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas šią informaciją neigia.

„Blefas, netiesa. Tokiais dalykais mes neužsiiminėjame, mes solidi partija. Į partiją stoja pagal ideologija. Į visas tas intrigas mes nenorim išvis lįsti ir ginčytis. Telefonas, kuris ten nurodytas, neegzistuoja, nurodyta pavardė pas mus neegzituoja“, – sako jis.

Pasak VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, VRK turėtų patikrinti, ar Darbo partija tikrai užsiima tokiais veiksmais ir išsiaiškinti, iš kokių lėšų perkami koncerto bilietai.

„Jeigu pasitvirtintų ta informacija, aš asmeniškai vertinčiau, kad tai mažų mažiausiai skandalinga dėl to, kad narystė partijoje yra paremta savanoriškumo pagrindais ir čia negali būti jokių mainų“, – teigia ji.

Šį atvejį VRK ketvirtadienį žada aptarti posėdyje.

„Galimas daiktas, kad kreipsimės ir į Generalinę prokuratūrą, kad ji atliktų situacijos teisinį vertinimą ir pasižiūrėtų, ar iš tikrųjų partijos nariai kviečia dalyvauti kitus asmenis mainais į narystę, ar visgi yra kiti apsimetę asmenys, siekiantys kažkokių tikslų, ir kad patikrintų iš kokių lėšų finansuojama tokia veikla“, – sako L. Matjošaitytė.

Išsamiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt