Lietuvoje

2018.08.30 09:42

Rudenį pakartotinai vertins maisto kokybę mokyklose

Pavasarį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, 30-yje šalies ugdymo įstaigų patikrinusi maisto kokybę, tik 7-ias įstaigas įvertino aukščiausiu balu. Dėl to SAM priėmė naujas vaikų maitinimo taisykles. Rudenį specialistai ir vėl planuoja aplankyti dešimtis Lietuvos ugdymo įstaigų ir patikrinti, ar laikomasi naujų taisyklių.

„Pavasarį darėme mokyklų patikrinimus, įvertinome kokia yra maitinimo būklė. Priėmėme teisės aktą, kuriame nustatėme naujus reikalavimus vaikų maitinimui gerinti. Rudenį planuojame daryti dar vieną panašų reidą ir žiūrėti, kas pasikeitė, kokios dar problemos“, – sako SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.

Nuo rugsėjo darželiuose ir mokyklose negalės būti siūloma pieno produktų su glajumi, glaistu, šokoladu ar kremu, valgomųjų ledų, rūkytų mėsos gaminių. Iš valgiaraščių išnyks ir kai kurie karštieji patiekalai – apskritai maitinimas turėtų tapti daug sveikesnis. Taip pat bus draudžiami džiūvėsėliuose volioti ar džiūvėsėliais pabarstyti kepti mėsos, paukštienos ir žuvies gaminiai, padažai su spirgučiais, silkė.