Lietuvoje

2018.08.30 09:17

Vilniaus apygardos teisme – šeštasis „MG Baltic“ bylos teismo posėdis

ELTA2018.08.30 09:17

Vilniaus apygardos teisme ketvirtadienį vyks šeštasis vadinamosios ,,MG Baltic“ bylos teismo posėdis. Teisėjų kolegijai parodymus duos buvęs ,,darbietis“ Vytautas Gapšys.

Vilniaus apygardos teismo teisėjai po atostogų nagrinėja bylą, kurioje kaltinamieji yra dviejų partijų – Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos – nariai bei koncernas „MG Baltic“. 

Praėjusį pirmadienį parodymus davė Raimondas Kurlianskis bei Eligijus Masiulis. Abu kaltinamieji savo kaltę neigė. Taip pat ir koncernas „MG Baltic“ bei Liberalų sąjūdis ir Darbo partija nepripažino kaltinamajame akte išdėstytų kaltinimų.

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus, primena ELTA.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 – praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, Gintaras Steponavičius – 15 tūkst. eurų, V. Gapšys – daugiau nei 27 tūkst. E. Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.