Lietuvoje

2018.08.29 12:43

Akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai

LRT.lt 2018.08.29 12:43

Rugpjūčio 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) surengtoje ceremonijoje buvo akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai majoras Piotras Sadysas, kuris pareigose pakeitė nuo 2015 m. Vilniuje rezidavusį pulkininką Miroslawą Wojciką, teigiama KAM pranešime.

Pasikeitimo ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas padėkojo kadenciją baigusiam plk. M. Wojcikui už puikų darbą stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir svarų indėlį į regioninio saugumo didinimą. Buvusiam Lenkijos gynybos atašė viceministras įteikė Lietuvos krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“.

„Džiaugiuosi, kad mūsų šalių bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje jau yra tapęs sektinu pavyzdžiu visame Aljanse. Lietuva labai vertina ir dėkoja Lenkijai už reguliarų dalyvavimą NATO Baltijos oro policijos misijoje ir, tikimės, kad prie Baltijos šalių oro erdvės saugumo užtikrinimo prisidėsite ir ateityje“, – sakė viceministras V. Umbrasas.

Ceremonijoje dalyvavusi Lenkijos ambasadorė Urszula Doroszewska taip pat pasidžiaugė nuosekliu ir abipusiai naudingu Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimu saugumo ir gynybos srityje, palinkėjo sėkmės naujajam gynybos atašė mjr. P. Sadysui toliau stiprinti esamą šalių bendradarbiavimą.

Pareigas iš trejus metus Lietuvoje Lenkijos kariuomenei atstovavusio plk. M. Wojciko perėmęs mjr. P. Sadysas iki atvykimo į Vilnių dirbo Lenkijos gynybos ministerijoje, karininkas yra baigęs Varšuvos karo akademiją.