Lietuvoje

2018.08.29 17:10

V. Pranckietis sako, kad reikėtų referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo

BNS, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2018.08.29 17:10

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad kartu su kitąmet vyksiančiais prezidento rinkimais galėtų būti rengiamas ne tik referendumas dėl dvigubos pilietybės, bet ir referendumas dėl parlamento narių skaičiaus mažinimo.

Anot jo, Seimo narių skaičius galėtų mažėti iki 121. Šiuo metu Konstitucijoje numatytas parlamento narių skaičius yra 141.

„Jeigu mes atėjome su tokia vėliava, kad sumažinsime Seimą ir pačiame Seime balsuojant to nepavyksta padaryti, įstrigęs tas įstatymas, tai jeigu pateiktume klausimą referendumui, tai tas galėtų vykti drauge“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Jis pažymėjo, kad kol kas tai – tik jo nuomonė.

Pasak V. Pranckiečio, papildomas klausimas referendume galėtų pakelti dėl dvigubos pilietybės balsuojančių piliečių skaičių. Būtent galimas per žemas referendume balsuojančių aktyvumas kelia susirūpinimą dvigubos pilietybės išplėtimo siekiančiai išeivių bendruomenei.

Seimas pavasario sesijoje priėmė pataisas, kurios leistų dvigubą pilietybę įteisinti už tai pasisakius daugiau kaip pusei referendumo dalyvių, o ne visų piliečių, tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė šias pataisas grąžino Seimui svarstyti iš naujo dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai. 

Konstitucijoje dabar įtvirtinta, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Ši Konstitucijos nuostata keičiama tik referendumu.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Daugiau apie tai – pokalbio su V. Pranckiečiu įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.