Lietuvoje

2013.07.30 09:49

L. Linkevičius: S. Pereso vizitas – dar vienas impulsas dvišaliams santykiams

ELTA2013.07.30 09:49

Trečiadienį į Lietuvą atvykstančio Izraelio prezidento Shimono Pereso vizitas bus dar vienas impulsas dvišaliams santykiams, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Trečiadienį į Lietuvą atvykstančio Izraelio prezidento Shimono Pereso vizitas bus dar vienas impulsas dvišaliams santykiams, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak L. Linkevičiaus, tai, kad Vilniuje nėra Izraelio ambasados – ne kliūtis gerinti dvišalius santykius.

œ„Tikrai tai netrukdo mums dabar gerinti santykius, nes visada būna įvairių laikotarpių“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė politikas.

Ministras teigė per pastarąjį savo vizitą Izraelyje, kai susitiko su aukščiausiais pareigūnais, pajutęs, jog pradedama labiau žvelgti į priekį, „ne tiek užstringama praeityje“, tačiau niekas negali būti atleistas už įvykdytus nusikalstamus.

„Tai, kas buvo, nedings, neprapuls ir niekas viso to nepamirš, bet laikas žvelgti į ateitį. (...) Laikas žvelgti į priekį, į šviesą ir, manau, labai puikus fonas istoriniam Izraelio Prezidento vizitui į Lietuvą. Tikrai labai laukiame jo atvykstant, priimsime, parodysime brangias vietas“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, kad tarp Lietuvos ir Izraelio matąs daug sąsajų, kurios gali padėti ne tik tarpusavio dialogui, bet ir Europos Sąjungos dialogui su Izraeliu.

"Taigi vizitas yra labai laiku, tokiame, būtent, mūsų ėjime iš tamsos į šviesą ir žvelgime į ateitį, jokiu būdu nepamirštant, pabrėžiu, praeities", – sakė diplomatas.

Ministras sutiko, kad augantys turistų srautai, prekybos apimtys rodo gerus dvišalius santykius, bet siūlė neskubinti įvykių.

"Pagrindas yra puikus, susikalbėjimas didėja, auga. Manau, kad vėlgi tokie aukščiausio lygio vizitai kaip šis, kurį netrukus turėsime, tai irgi bus dar vienas impulsas. Tiesiog kantriai puoselėkime šitą dirvą, nesugadinkime ko nors, kaip kartais mėgstame, ir viskas bus gerai", – sakė L. Linkevičius.

ELTA primena, kad trečiadienį į Lietuvą dviejų dienų valstybinio vizito atvyksta Izraelio Prezidentas Š. Peresas.

Izraelio vadovas ir Nobelio taikos premijos laureatas Lietuvoje lankysis Prezidentės kvietimu savo 90–ojo gimtadienio išvakarėse.

Valstybių vadovai aptars dvišalius ryšius, Europos Sąjungos ir Izraelio santykius, padėtį Artimuose Rytuose, holokausto aukų atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimus, bendradarbiavimą skatinant inovacijas ir aukštąsias technologijas.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra nusprendusi Š. Peresui suteikti Vilniaus garbės piliečio vardą.

Prieš porą savaičių Baltarusijos užsienio reikalų ministerija Š. Peresui atminimui išdavė šalies gimimo liudijimą. Š. Peresas prieš beveik 90 metų gimė nedideliame Baltarusijos kaime.

Izraelio vadovas, kuriam rugpjūčio 2 dieną sukanka 90 metų, gimė Vyšniavos kaime, esančiame už 100 kilometrų nuo sostinės Minsko, kuriame nuo viduramžių gyveno save priskiriantys litvakams žydai. Kai 1923 metais gimė Š. Peresas, kaimas priklausė Lenkijai, tačiau vėliau tapo tuometės Baltarusijos Tarybų Socialistinės Respublikos dalimi.

Gimimo liudijimo Š. Peresui išdavimas susijęs su renginiais, skirtais paminėti 90–ąjį Š. Pereso gimtadienį.

Š. Peresas – Izraelio karinis ir politinis veikėjas, 1994 m. – Nobelio premijos laureatas, 1997 m. – Pereso taikos centro steigėjas, nuo 2007 metų – Izraelio Prezidentas.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius