Lietuvoje

2018.08.30 15:54

LRT KULTŪRA vadinsis LRT PLIUS

2018.08.30 15:54

Naująjį savo sezoną LRT KULTŪROS kanalas pradės ne tik atsinaujinęs, bet ir kitu pavadinimu – LRT PLIUS. Tokį LRT administracijos sprendimą šiandien palaimino LRT Taryba, pritarusi siekiui stiprinti antrąjį LRT televizijos kanalą.

LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės teigimu, kanalas LRT PLIUS taps kokybiška laisvalaikio, kultūros, sporto televizija su dokumentika, kino vakarais, koncertais, sveikatingumo, kitomis naujomis laidomis. Šiame kanale daugiau dėmesio bus skiriama jaunimui ir vaikams, socialinėms grupėms ir jų integracijai.

„Naujoji LRT administracija atnaujina antrojo LRT televizijos kanalo turinį ir formuoja kokybišką laisvalaikio kanalą, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas kultūrai. Tikimės auginti šio kanalo auditoriją, o prekės ženklo keitimas yra gera proga atkreipti visuomenės dėmesį“, ‒ pasakoja LRT generalinė direktorė.

Pasak M. Garbačiauskaitės-Budrienės, kultūros turinio bus daugiau visuose LRT kanaluose, tačiau LRT PLIUS jo bus daugiausia. Pavyzdžiui, pirmajame kanale kultūros naujienos trumpai pristatomos žinių laidose, o LRT PLIUS bus kuriamas kasdienis kultūros žurnalas „Kultūros diena“ (žiūrimiausiu laiku, 20.15 val.), kuriame apie tai bus kalbama kur kas išsamiau.

LRT PLIUS bus daugiau išsamaus turinio ne tik kultūros srityje. Pirmasis kanalas žiniose praneš sporto rezultatus, o LRT PLIUS rodys visą sporto transliaciją ir analitinę laidą apie tai. Minint išskirtinę datą LRT PLIUS papildomai parodys dokumentinį filmą ar laidą. „LRT PLIUS žiūrovas ras papildomo turinio. Dažnai siauresnio ir gilesnio, ko negali sau leisti didieji masiniai televizijos kanalai. LRT stiprybė – galimybė eteryje turėti ir specializuoto, ir plačiam auditorijos ratui skirto kultūrinio turinio“, ‒ sako LRT generalinė direktorė.

Prieš tvirtindama naująjį kanalo pavadinimą LRT taryba įpareigojo išdiskutuoti šį klausimą su visuomene. Per vasarą LRT surengė ne vieną diskusiją: su įvairių meno sričių, švietimo atstovais, visuomenės veikėjais, komunikacijos specialistais. Vyko TV diskusija apie žiniasklaidą ir kultūrą, kurią transliavo LRT KULTŪRA. Diskusijoje dalyvavo žinomi įvairių kultūros sričių profesionalai. Ir nors buvo labai skirtingų nuomonių, koks turėtų būti kanalo pavadinimas, daugelis diskusijų dalyvių sutarė, kad svarbiausia ne pavadinimas, o kanalo turinys.

Portalas LRT.lt rugpjūčio 21-26 d. surengė apklausą, kurioje savo nuomonę išsakė per 300 respondentų. Nors apklausa nėra reprezentatyvi ir atspindi tik nuomonę pareikšti panorusių respondentų poziciją, už daugiau įvairaus sporto turinio pasisakė daugiau kaip pusė respondentų – 55 proc. 76 proc. respondentų pageidauja daugiau naudingo edukacinio turinio. 91 proc. atsakiusiųjų mano, kad žiūrovams turėtų būti įdomi informacija apie pasaulinius mokslo, meno, sporto pasiekimus. Aktualūs kultūros įvykiai Lietuvoje domina 80 proc. apklausos dalyvių. Beveik tiek pat atsakiusiųjų (78 proc.) mano, kad mokslininkams ir menininkams skiriama nepakankamai dėmesio televizijų eteryje. Daugelis apklausos respondentų mini, jog tikisi kanalo turinio pagerėjimo, nepriklausomai nuo jo pavadinimo.

Antrojo kanalo pavadinimas bus keičiamas jau nuo naujojo šio kanalo sezono, prasidėsiančio spalį.

LRT taryba posėdyje taip pat patvirtino visų LRT televizijos kanalų ir LRT RADIJO naujo sezono mastus ir struktūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.