Lietuvoje

2018.08.28 16:25

Kalėjimų departamentas: Pravieniškių pataisos namuose situacija stabili

LRT.lt2018.08.28 16:25

Kalėjimų departamentas informuoja, kad situacija Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje yra stabili, tęsiamos prevencinės priemonės, nuteistieji, galintys konfliktuoti, izoliuoti. „Šiuo metu rasti 4 mobiliojo ryšio telefonai, 10 litrų raugo ir keletas savadarbių duriančių pjaunančių daiktų. Prevencinės priemonės tęsiamos“, – rašoma departamento pranešime.

Kaip pranešta anksčiau, viešojo saugumo tarnybos pareigūnai padeda vykdyti išorės ir vidaus apsaugą. Pataisos pareigūnai atlieka kratas, tikrina ar nuteistieji neturi draudžiamų turėti daiktų. 

Antradienio rytą Bendruoju pagalbos centro telefonu SMS žinute buvo gautas Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos nuteistųjų pranešimas dėl galimų riaušių Pravieniškių pataisos namuose, rašoma Kalėjimų departamento pranešime spaudai.

Kalėjimų departamentas antradienį patikslino naujus bendradarbiavimo su Viešojo saugumo tarnyba plane numatytus veiksmus, jų laikus, orientuojantis į riaušių prevenciją ir viešosios tvarkos užtikrinimą. Nuteistieji, kurie gali organizuoti neramumus, izoliuojami nuo kitų nuteistųjų, kiti, galintys trukdyti užtikrinti discipliną, bus perkeliami į kitas pataisos įstaigas.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose vykdomos prevencinės ir kitos viešo bei neviešo pobūdžio priemonės.

Kalėjimų departamento direktoriaus Roberto Krikštaponio teigimu, pareigūnai yra pasirengę suvaldyti  nuteistųjų savivalę Pravieniškių pataisos namuose ir vykdys visas būtinas prevencines priemones. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.