Lietuvoje

2018.08.27 14:09

R. Kurlianskis: esu investuotojas, todėl skolinu pinigus

BNS2018.08.27 14:09

Politinės korupcijos byloje kaltinamas buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis sako, kad kaip investuotojas už palūkanas įvairiems asmenis skolino pinigus, o grynaisiais juos laikė, nes bankais sunku buvo pasitikėti po daugybės Lietuvoje įvykusių komercinių bankų bankrotų. 

„Aš esu gal nelabai turtingas, bet pakankamai turtingas verslininkas ir noriu ir skolinu. Kiekvienas skolintojas tikisi ir gauna kažkokias palūkanas, palūkanos yra uždarbis, aš esu investuotojas, 26 metus buvau investuotojas“, – žurnalistams teisme sakė prekyba poveikiu ir papirkimu kaltinamas R. Kurlianskis.

R. Kurlianskis pirmadienį teisme pareiškė, kad 90 tūkst. eurų buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui jis perdavė kaip paskolą, o ne kyšį, jam nerūpėjo, kam bus panaudoti skolinti pinigai. R. Kurlianskis teigė neabejojęs, kad pinigai bus grąžinti su palūkanomis, jis pasitikėjęs E. Masiuliu.

Kaltinamasis tikino, kad pinigai tikrai buvo perduoti ne dėžutėje. Kokiu pavidalu jie buvo perduoti, jis žadėjo teisme atskleisti vėliau.

Jis tai pat teismui pasakojo, kad ne vieną kartą yra skolinęs pinigus fiziniams ar juridiniams asmenis.

R. Kurlianskis vardijo, kad jau 2001–2002 metais ir vėliau skolino 100 tūkst., 300 tūkst., 460 tūkst. litų sumas, vardijo fizinių asmenų vardus ir pavardes. Pasak kaltinamojo, visos suteiktos paskolos buvo įformintos įstatymų nustatyta tvarka.

„26 metus esu investuotojas“, – teigė R. Kurlianskis.

„Kodėl grynais? E. Masiulis prašė diskretiškumo. Byloje matyti, kad aš visada laikiau dideles sumas  grynųjų pinigų, nes turėjau pakankamai pagrindo nepasitikėti komerciniais bankais, nes per savo 26 metų kaip verslininko istoriją, aš išgyvenau, jei neklystu, 21-o komercinio banko griūtį“, – teigė R. Kurlianskis. 

Kaip nurodyta kaltinimuose, R. Kurlianskis taip pat organizavo buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko pasisakymus koncernui priklausančių televizijų laidose, kur didinant šios politinės partijos ir jos pirmininko autoritetą, palankiai nušviesta E. Masiulio ir jo vadovaujamos partijos veikla.

Anot prokuratūros, E. Masiulio prašymu R. Kurlianskis susitiko su tuometiniu Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmuoju pavaduotoju, dabartiniu europarlamentaru Antanu Guoga. Nurodoma, kad R. Kurlianskis pasinaudojo savo, kaip žiniasklaidos priemones kontroliuojančio vadovo, įtaka bei pareikalavo atsisakyti E. Masiuliui politinės žalos galinčio atnešti sprendimo – kurti Liberalų sąjūdžio partijoje „Klestinčios Lietuvos“ frakciją, galėjusią sumenkinti liberalų galimybes 2016–2020 metų rinkimuose.

„Apie  mano įtaką ne man spręsti. Nemanau, kad tai yra kišimasis į politinį procesą. A. Guoga kvietė susitikti“, – žurnalistams sakė R. Kurlianskis.

E. Genio/LRT nuotr.

Jis sakė su A. Guoga palaikęs draugiškus santykius, pastarasis ne kartą jį kvietė atvykti į pramogų parką „TonyResort“.

Prokurorai kaltina R. Kurlianskį, kad jis tiesiogiai ir netiesiogiai davęs kyšių buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui E. Masiuliui, eksliberalui Šarūnui Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininkui Vytautui Gapšiui. Verslininkas kaltinimus atmeta.

Koncernas „MG Baltic“ valdo kelis televizijos kanalus, tarp jų – LNK televiziją, anksčiau valdė ir naujienų portalą alfa.lt. R. Kurlianskis buvo LNK valdybos pirmininkas ir alfa.lt direktorius.

„Objektyvumą sąlygoja kiekvieno žiniasklaidos atstovo išprusimas, išsimokslinimas, žinios, asmeninis simpatijos ir antipatijos. Objektyvumas, toks kaip grynas, neegzistuoja iš viso“, – žurnalistams sakė R. Kurlianskis.    

Anot prokuratūros, galimus nusikaltimus R. Kurlianskis vykdė nuo 2015 metų liepos iki 2016 metų gegužės 10 dienos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt