Lietuvoje

2018.08.27 19:30

Jachtos „Lietuva“ įgulos narys po 100-mečio odisėjos: galvojau, kad bus baisiau

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.27 19:30

Prieš daugiau nei mėnesį į šimtmečio odisėją išlydėta jachta „Lietuva“ nešė žinią apie Lietuvos valstybės šimtmetį į Gdansko, Talino ir Rygos uostus. Grįžusi jachta ruošiasi remontui ir naujam gyvenimui jūroje.

19 kadetų, pradedančių pažintį su jūra ir burėmis pirmą kartą susidūrė su bangomis, Baltijos vėju ir savimi toli nuo kranto. Paskutiniojo trumpo, bet permainingo etapo iš Rygos dalyviai, sugrįžę į Klaipėdos uostą dalinosi tuo, ką patys patyrė.

„Geriausia, kas buvo, yra patys žmonės. Jachta „Lietuva“ turi aurą ir surenka visus įdomius žmones“, – sako operatorius Vytautas Jurevičius.

„Man gal pirmosios dienos labai patiko. Paradoksalu, nes labai lijo ir pykino. Pirmo pasaulio problemos apie saviraiškas ir kitus dalykus iš karto nueina į antrą planą, kai tu esi kiauras iki siūlo, tau vachtos dar trys valandos ir tu žinai, kad tų sausų rūbų artimiausiu metu ir nematysi“, – prisimena kadetė Jurgita Lapienytė.

„Galvojau, kad bus dar baisiau negu buvo. Kratė neblogai – ir lyja, ir vėjas, ir bangos. Man tai atrodė labai didelės, o iš tikrųjų gal tik pora metrų buvo. Galvojau, kad niekada nesibaigs, bet po paros viskas nutilo“, – priduria kadetas Nikita Gojevic.

Gerų žodžių kadetams negailėjo ir jachtos senbuviai, kokas Saulius Valiulis, kambuze gaminęs skaniausius patiekalus net ir tuomet, kai daugelis net vandens į burną imti nenorėjo ir kantrusis kapitono padėjėjas Mindaugas Kilikevičius, kasdien įkrėsdavęs kadetams naujų žinių.

„Su visais šnekėta, pristatyta galimybė tapti įgulos nariais ir net neabejoju, tikrai atsiras tokių, kurie prie mūsų prisijungs, plauks su mumis kituose mūsų žygiuose ir ne tik kitais metais, ne tik po kapitalinio remonto, bet ir likusius 40 metų iki kito remonto“, – sako jis.

Viso odisėjos dalyviai aplankė 3 uostus, nuplaukė 1260 jūrmylių, t.y. daugiau nei 2333 kilometrus, patyrė šilkinio ir audringo buriavimo malonumus, miego stygių ir kitokį maisto jūroje skonį.

Jachta „Lietuva“ šių metų buriavimo sezoną baigs ant vandens. Prieš akis dar dvi regatos ir planuotas iškėlimas į krantą kapitaliniam remontui, kuriam miesto savivaldybė skyrė 200 tūkst. eurų.

Išsamiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.