Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.25 16:06

Rugsėjį Lietuvoje laukiama A. Merkel

BNS 2018.08.25 16:06

Rugsėjo viduryje Lietuvoje turėtų apsilankyti Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Apie tai, kad A. Merkel rugsėjo 14 dieną ketina lankytis Lietuvoje, šeštadienį Kaune vykstančiame idėjų festivalyje „Laisvės piknikas“ pranešė Seimo Užsienio reikalų komiteto narys konservatorius Žygimantas Pavilionis. Prezidentūra BNS patvirtino, kad toks vizitas yra derinamas.

„Galiu patvirtinti, kad toks vizitas yra derinamas. Kai bus suderintos jo detalės, informuosime plačiau“, – BNS šeštadienį sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Primenama, kad nuo ketvirtadienio Lietuvoje vieši Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu.

Aplankys fabriką ir karius?

Ž. Pavilionio žiniomis, A. Merkel turėtų apsilankyti elektronikos komponentus automobilių pramonei gaminančios Vokietijos bendrovės „Hella“, įsikūrusios Kauno LEZ, fabrike.

„Be to, manau, ji tikrai nuvyks į Ruklą ir aplankys joje tarnaujančius vokiečių karius“, – svarstė Ž. Pavilionis.

Kol kas nežinoma, kiek dienų Lietuvoje viešės A. Merkel. Jei vizitas truks ilgiau nei dieną, tikimasi, kad Europos lyderė sudalyvaus diskusijoje apie Europos ateitį Vytauto Didžiojo universitete. „Vokiečių kariai ir investicijos Lietuvoje – dviejų galingų moterų draugystės rezultatas, D. Grybauskaitės užsienio politikos stebuklas, kurį reikia įtvirtinti ir tęsti“, – kalbėjo Ž. Pavilionis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi