Lietuvoje

2018.08.25 16:19

„Laisvės piknike“ daugiausia dėmesio sulaukė diskusija apie prezidento rinkimus

Kauno Nemuno saloje trečius metus iš eilės vyko „Laisvės piknikas“. Festivalio idėja – į vieną vietą suburti politikus, visuomenės veikėjus, diskutuoti apie aktualias šalies problemas. Viena aktualijų, diskutuoti pritraukusi bene didžiausią būrį atvykusiųjų – kitąmet vyksiantys prezidento rinkimai. Pasak politologo Bernaro Ivanovo, kol kas būsimieji kandidatai neaiškūs.

„Reiktų kalbėti ne apie tai, ką kandidatai siūlo, bet apie tai, kokia mūsų visuomenė turi būti, kad ji iš bet kurio kandidato, kuris taptų prezidentu, išsireikalautų paprasto dalyko – kad jis dirbtų žmonėms. Bet kuris, patekęs į dabartinę situaciją, taps, tuo kuo tampa – politiniu perėjūnu ir avantiūristu, nes jei pažiūrėtume į mūsų politinį gyvenimą, jis tiesiog knibždėte knibžda politinių avantiūristų, perėjūnų, sukčių, vagių, tiesą sakant, kaip žinome, yra ir nuteistųjų“, – LRT TELEVIZIJAI sakė politologas.

V. Ivanovas didžiausia visuomenės grėsme laiko apatiją ir sąstingį, visuomenės pasyvumą, kurį „beatodairiškai skatina politikai, nes jiems tokia visuomenė yra naudinga“.

Prezidento posto sieksiantys pareiškė Seimo nariai Naglis Puteikis ir Aušra Maldeikienė, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, buvę diplomatai Žygimantas Pavilionis ir Vygaudas Ušackas.

Kiti, Eltos užsakymu „Baltijos tyrimų“ atliktoje apklausoje gyventojų galimais favoritais įvardijami ekonomistas Gitanas Nausėda, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, premjeras Saulius Skvernelis, parlamentarė Ingrida Šimonytė, savo sprendimo dar nepaskelbė.

Į „Laisvės pikniką“ atėję žmonės sako, jog nebus lengva pasirinkti naują kandidatą vietoj dvi kadencijas baigiančios Dalios Grybauskaitės.

Šiemet diskutuota apie 2019-ųjų rinkimus, korupciją, švietimą, emigracijos ir imigracijos problemas. Pasak organizatorių, festivalyje prisistatė jau pasiskelbę kandidatai į prezidentus, bus galima tiesiogiai pasikalbėti su ministrais, Seimo nariais. Renginyje taip pat prisistatytos visuomeninės organizacijos, vyko muzikos atlikėjų pasirodymai.

Pernai festivalis pritraukė apie 20 tūkst. žmonių. Iniciatyva organizuoti „Laisvės pikniką“ laidų vedėjui Andriui Tapinui kilo 2016 metais po to, kai nepavyko surengti susitikimo su Kauno rajono bendruomene. Pasak A. Tapino, susitikimas neįvyko, Kauno rajono merui Valerijui Makūnui uždraudus suteikti patalpas susitikimui. Meras tokius kaltinimus atmetė.