Lietuvoje

2018.08.24 17:45

Premjeras Panerių memoriale: tvirtai tikiu, kad išmokome istorijos pamokas

LRT.lt2018.08.24 17:45

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu dalyvavo Holokausto aukų atminimo pagerbimo ir Pasaulio Teisuolių apdovanojimo ceremonijoje Panerių memoriale, skelbiama pranešime spaudai.

„Šioje vietoje mūsų jausmus ir protą persmelkia skausmas, begalinė širdgėla ir bejėgiškumas. Tai amžinos tylos ir atimtos ateities vieta. Žvelgdami vieni kitiems į akis, liudijame tragediją ir lenkiamės prieš Lietuvos žmones, kurie tapo okupacinių totalitarinių režimų ir nematyto masto agresijos prieš žmoniją – Holokausto aukomis“, – sakė vyriausybės vadovas.

Pasak premjero, Holokaustas – bene skaudžiausias ir baisiausias epizodas Lietuvos istorijoje.

Izraelio premjeras B. Netanyahu įteikė Pasaulio Teisuolio medalį Domo ir Marijono Viščių šeimai, kurį atliko žygdarbį gelbėdami pasmerktuosius. Tai ne vienintelė Lietuvos žmonių pasiaukojimo istorija

„Tikiu, kad istorijos pamokas mes išmokome. Todėl mūsų visų pareiga – siekti, kad pasaulis išgirstų nukentėjusiųjų skausmą, kad tiesa nebūtų slepiama ir mes nenusigręžtume nuo istorijos faktų, kokie skaudūs jie bebūtų. Tvirtai tikiu, kad mes, lietuviai ir žydai, kartu padarysime viską, saugodami bendrąsias žmonijos vertybes, puoselėdami litvakų paveldą ir ugdydami jaunąją kartą humanizmo dvasia“ , – sakė S.Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.