Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.23 16:37

Vyskupas M. Sabutis kaltinamas iššvaistęs žmonių suaukotus 290 tūkst. eurų

LRT.lt 2018.08.23 16:37

Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupą Mindaugą Sabutį parapijiečiai kaltina iššvaisčius suaukotus 290 tūkstančių eurų. Vyskupas prieš devynerius metus šį vieno mecenato paaukotą dar tuomet milijoną litų paskolino bendrovei, kuri vėliau bankrutavo. Pasak parapijiečių, vyskupas net nereikalavo grąžinti pinigų. Tauragės policija ketvirtadienį pradėjo tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Nutylėti vyskupo sukčiavimų negalima, piktinasi netoli Tauragės gyvenantis Eduardas Reichertas. Jis sako turintis įrodymų, kad vyskupas Mindaugas Sabutis Amerikoje gyvenusio mecenato paaukotą dar tuomet milijoną litų paskolino Klaipėdos bendrovei Marigora. Ji po kelerių metų bankrutavo, o vyskupas net nepasivargino pinigų išsireikalauti.

„Tas milijonas tik viršūnė. Žinau, ir ne tik aš žinau, kad iš to fondo yra ištuštinti 4 milijonai. Tuos milijonus jis su nusikalstamo pasaulio draugais tam tikslui paskolino uždarajai akcinei bendrovei be apsaugų jokių, be nieko. Tas bendrovės vadovas persiuntė pinigėlius į Vokietiją Rusijos valdomai įmonei“, – sako Priekulės evangelikų liuteronų bendruomenės narys E. Reichertas.

Pats vyskupas teigia mažai turintis vilčių, kad pinigus pavyks atgauti. Esą tai buvo seniai ir savo žingsnį jis vadina klaida.

„Aš pripažįstu, klaida buvo padaryta. Bet (tai – LRT.lt) sudėtinga, aš bažnyčios nuoširdžiai atsiprašiau, buvo klaida“, – aiškina vyskupas M. Sabutis.

Evangelikų liuteronų bažnyčios parapijiečiai rėžia tiesiai šviesiai – M. Sabučiui ne vieta vyskupo kėdėje. Bendruomenė nesirengia nuleisti rankų ir sako sieksianti pradangintus pinigus susigrąžinti.

Atsakomybės, panašu, vyskupui gali ir nepavykti išvengti. E. Reichertas kreipėsi į Tauragės policiją dėl iššvaistyto milijono. Ketvirtadienį ji pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Tai (tyrimas – LRT.lt) dėl piknaudžiavimo tarnyba, dėl vyskupo M. Sabučio veiksmų, kai jis paskolino įmonei 4 milijonų litų pinigų sumą ir nekontroliavo jų“, – sako Tauragės apylinkės prokuratūros vyr. prokuroras Gražvydas Žebelys.

Pasak prokuroro, vyskupui, jei bus pripažintas kaltu, gali grėsti nelaisvė iki penkerių metų.

Plačiau – Redos Gilytės ir Marijos Gabrienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi