Lietuvoje

2013.07.29 10:17

Kad augintinis neperkaistų, vien vandens neužtenka

LRT.lt2013.07.29 10:17

Mūsų augintiniams vasara – išbandymas, nes kailio į plonesnį šie pasikeisti negali, vėsaus vandens, jei šeimininkas neįpylė į dubenėlį, iš šaldytuvo jie nepasiims, o ir nuolatinis gulėjimas lekuojant kur nors saulės atokaitoje – poilsio ir atsipalaidavimo neprimena.

Mūsų augintiniams vasara – išbandymas, nes kailio į plonesnį šie pasikeisti negali, vėsaus vandens, jei šeimininkas neįpylė į dubenėlį, iš šaldytuvo jie nepasiims, o ir nuolatinis gulėjimas lekuojant kur nors saulės atokaitoje – poilsio ir atsipalaidavimo neprimena.

Amerikos gyvūnų ligoninių asociacija (AAHA) siūlo keletą patarimų, kaip apsaugoti gyvūnus nuo vasaros karščio bangų.

Anot asociacijos narių, automobiliai yra potencialūs mirties spąstai karštais vasaros mėnesiais, nes viduje temperatūra gali greitai pakilti ir saulėtą dieną siekti daugiau nei 50 laipsnių, todėl geriausia augintinį palikti namuose. Jei jau būtina jį vežtis kartu, o vėliau kuriam laikui palikti automobilyje, būtinai atidarykite langus ir orlaides taip, kad augintinis gautų gaivaus oro, tačiau negalėtų pabėgti. Jei yra galimybė, palikite augintinį jo transportavimui skirtame narve ir langus plačiai atlapokite. Įpilkite vandens, patikrinkite automobilį kas 10 min.

Visada išlieka tikimybė, kad augintinis automobilyje gali perkaisti, jei jis neramus, nepaklūsta komandoms, jo oda šilta ir sausa, jis karščiuoja, o širdies dažnis – spartus, tuomet jo kūno temperatūrą turėtumėte mažinti ant jo pildami ar purkšdami vandenį. Nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Savo augintinius lauke laikantys šeimininkai visuomet turėtų užtikrinti, kad jų numylėtiniai turėtų kokią nors užuovėją nuo vidurdienio saulės ir kaitros. Šunims būda turėtų būti įrengta tamsesnėje kiemo dalyje.

„Reikėtų užtikrinti, kad šuo turėtų švaraus gėlo vandens. Dubenį su vandeniu reikėtų pastatyti vietoje, kuri nėra saulės atokaitoje“, – patarė šunų mitybos specialistė Iveta Šikšniuvienė.

Veterinarijos specialistai rekomenduoja smarkiai netreniruoti savo šuns, kai ypač karšta lauke, nes tai gali sukelti širdies negalavimus.

 Jei šuo yra ilgaplaukis vertėtų jį apkirpti, kad pastarasis galėtų lengviau atsivėsinti.

Vasarą reikia laikytis bendrųjų šuns šėrimo taisyklių, tačiau prisiminti, kad esant aukštai temperatūrai, šuniui turi netrūkti gaivaus vandens ir tinkamo ėdalo.

„Sausas maistas šunims visada geriau nei konservai, nes toks ėdalas padeda išlaikyti sveikus dantis. Galite pabandyti įvairių rūšių ir įvairių prekės ženklų ėdalą, tegul pats šuo pasirenka, kuris jam patinka labiausiai, tačiau būkite atsargūs, kad netaptumėte savo šuns nuotaikos aukomis“, – sakė ilgametę darbo patirtį šunų mitybos klausimais turinti I. Šikšniuvienė.

Specialistė patarė neduoti šunims ar mažiems šunyčiams maisto likučių nuo savo stalo. Žmonės, šeriantys savo šunis žalia mėsa, košėmis ar likučiais nuo stalo rizikuoja, kad jų augintiniai susirgs ūmiu gastroenteritu.

„Esant dideliems karščiams žalia mėsa, iš įvairių produktų išvirtos košės ar likučiai nuo šeimininkų stalo gali gan greitai pašvinkti, juose sparčiai dauginasi augintiniams kenksmingi mikroorganizmai, kurie ir gali sukelti įvairias virškinimo ligas ar net apsinuodijimą. Labiausiai augintinių mitybos poreikius atitinka sausas, subalansuotas, vitaminais ir mineralais praturtintas ėdalas“, – sakė specialistė.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius