Lietuvoje

2018.08.22 15:12

NŽT pradėjo tyrimą dėl įtakingų konservatorių veiklos valstybinėje žemėje

LRT.lt2018.08.22 15:12

Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario Mindaugo Puidoko kreipimosi Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius pavedė Vilniaus rajono skyriui atlikti žemės sklypo, esančio Didžiųjų Lygainių kaime, Vilniaus rajono savivaldybėje, žemės naudojimo patikrinimą dėl galimai neteisėtai vykdomos ūkinės veiklos, teigiama LVŽS frakcijos pranešime.

Kaip jau pranešta anksčiau, Seimo narys M. Puidokas kreipėsi į kelias atsakingas valstybės institucijas dėl Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojo Audriaus Skaisčio ir jo sutuoktinės parlamentarės konservatorės Gintarės Skaistės valdomo žemės sklypo ribų ir vykdomos galimai neteisėtos ūkinės veiklos valstybinėje žemėje, aplinkosaugos taisyklių pažeidimų, apie ką buvo paskelbta portalo „Delfi“ straipsnyje „Įtakingas konservatorius atsidūrė pareigūnų akiratyje: dėl visko kaltas tėtis“.

Žiniasklaidos surinktoje informacijoje paviešinta apie galimai neteisėtus viešų asmenų – A. Skaisčio ir jo sutuoktinės G. Skaistės – veiksmus užgrobiant valstybei priklaususią žemę, joje vykdant ūkinę veiklą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus ir kitos aplinkybės.

Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pasirašytame rašte konstatuojama, jog tarnybos Vilniaus skyrius tyrimą turėtų užbaigti iki rugpjūčio 31 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.