Lietuvoje

2018.08.22 11:34

Šiauliuose bandomas naujas parkų priežiūros modelis

LRT.lt2018.08.22 11:34

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, iki šiol užsakinėjusi bendrojo pobūdžio žaliųjų plotų tvarkymo paslaugas, bando naują modelį. Jau įvykdytas pirmasis paslaugų pirkimo konkursas, į kurį kviestos ir smulkiojo verslo bei šeimos įmonės. Siekiama, kad kiekviena teritorija turėtų atskirą prižiūrėtoją, kuris turės ją kompleksiškai prižiūrėti ir nuolat tvarkyti.

Pirmąją tokio tipo sutartį dėl žaliųjų plotų priežiūros Šiaulių mieste savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marijus Velička pasirašė su MB „Projektina“ vadovu Artūru Akimovu.

Šiaulių miesto pietinėje dalyje esantis Lieporių parkas pamažu atsigauna. Prieš kurį laiką čia įrengta vaikų žaidimų aikštelė, o visai neseniai įkurta Signatarų alėja. Daugėjant parke sportuojančių ir besiilsinčių žmonių, nuspręsta sustiprinti ir šios teritorijos priežiūrą, rašoma pranešime spaudai.

„Iki šiol visi miesto parkai buvo prižiūrimi pateikiant atskirus užsakymus želdynų tvarkymo ar aplinkos priežiūros bendrovėms. Pagal mūsų pastebėjimus arba pagal gyventojų informaciją atskirai užsakinėdavome šienavimo, šiukšlių surinkimo ar gėlynų priežiūros darbus, tačiau to tikrai nebūtų galima pavadinti kompleksine priežiūra.

Siekiame įgyvendinti mums naują praktiką, kad parkas turėtų nuolatinį prižiūrėtoją. Pagal šią sutartį prižiūrėtojas pats rūpinsis žolės pjovimu, lapų grėbimu, šiukšlių surinkimu ir kitais būtiniausiais dalykais. Kitaip tariant, bus tarsi šios erdvės šeimininkas. Tikimės, kad ši paslauga bus daug kokybiškesnė ir pigesnė“, – komentavo Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

Savivaldybės paskelbtame parko priežiūros konkurse dalyvavo 7 tiekėjai. Nesudėtingiems aplinkos priežiūros darbams pirmą kartą buvo kviečiamos ne tik specializuotos bendrovės, bet ir mažos įmonės, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ir net fiziniai asmenys. Nebuvo reikalaujama jokios specialios technikos ar kvalifikacijos.

Pasak savivaldybės atstovų, jei toks žalių erdvių priežiūros modelis pasiteisins, panašūs konkursai bus skelbiami ir rekonstrukcijos laukiantiems centriniam ir Zubovų parkams, Talkšos ežero pakrantei.

Lieporių parko plotas – 12, 68 ha. Konkurso laimėtojas turės prižiūrėti parko teritorijoje esančius žaliuosius plotus, gėlynus, medžius bei kitą infrastruktūrą pagal savivaldybės parengtą techninę specifikaciją. Sutartis sudaryta metams su galimybe ją pratęsti, bet ne ilgesniam nei 3 metų terminui. Kompleksinė Lieporių parko priežiūra miestui kainuos 1000 eurų per mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.