Lietuvoje

2012.07.12 20:22

Prienų rajone buriasi Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai

Loreta Mačiulienė, LRT Televizijos laida „Panorama“2012.07.12 20:22

Prienų rajone renkasi pirmojo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai. Mokslo, verslo, politikos ir kultūros festivalis, tikimasi, sutrauks virš 3 tūkstančių žmonių.

Prienų rajone renkasi pirmojo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai.  Mokslo, verslo, politikos ir kultūros festivalis, tikimasi, sutrauks virš 3 tūkstančių žmonių.

Su palapinėmis, miegmaišiais, važiuoti ir pėsti į Prienų rajone VazgaIkiemyje prasidedantį pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą traukia pirmieji dalyviai, praneša LTV „Panorama“.

„Pėstute, pėstute, kaip gi? Tokiam renginiui ne gaila laiko, tikimės gerų emocijų, susipažinti su įdomiais žmonėmis. Iš tikrųjų su draugais atvažiavome, bet tikimės užmegzti naudingų kontaktų“, –  ko tikisi iš renginio atskleidė vienas iš dalyvių.

Idėja rengti tokį susitikimą kilo prieš kelerius metus Lotynų Amerikoje vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese. Organizatoriai žada, kad renginys bus įspūdingas ir naudingas. Pranešimus mokslo, verslo, politikos ir kultūros temomis skaitys garsūs žmonės iš viso pasaulio. Vyks karjeros ir kontaktų mugės, įvairios dirbtuvės.

„Mes norime, kad žmonės bent trumpam, bent toms kelioms dienoms grįžtų į Lietuvą, nors jie gal ne lietuviai, gal nė negimė Lietuvoje, bet norime, kad susipažintų, naujas pažintis užmegztų, senas atnaujintų“, – kalbėjo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatorė Ieva Davydenko.

Skaičiuojama, kad dalyvių gali bus daugiau nei 3000. Daugiausiai sulaukta iš Europos, nemažai užsiregistravusiųjų iš Jungtinių valstijų, Kanados, Australijos. 

Pustrečio šimto hektarų teritorijoje vykstančio festivalio oficialus atidarymas – penktadienį, liepos 13-ąją. Jame laukiama prezidentės Dalios Grybauskaitės. Festivalyje dalyvaus ir kadenciją baigės prezidentas Valdas Adamkus, paskaitas skaitys ir premjeras Andrius Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt