Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.18 15:17

Kaune vyksta pasiruošimas popiežiaus vizitui

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.08.18 15:17

Kaune pusė tūkstančio popiežiaus vizito savanorių dalyvauja mokymai, kuriuose dalyvauja 500 žmonių. Jie, viešint šventajam tėvui, darbuosis Kaune.

Mokymų dalyvių laukia paskaitos apie pontifiko vizitą Lietuvoje. Savanoriai susitiks su popiežiaus Pranciškaus viešnagės organizatoriais ir aptars būsimus darbus.

Pasak savanorių kuratoriaus Kaune Manto Kuraičio, susirinkusieji dalyvauja paskaitose apie pontifiko reikšmę bei skleidžiamą žinią.

„Labai džiaugiamės, kad tiek daug savanorių atvyko į Kauną – 500 žmonių. Tai ne tik jaunimas, bet iš tikrųjų ir vyresnio amžiaus žmonės. Jie ruošiasi priimti popiežių ir visus piligrimus, kurie atvyks į Kauną. Mokymai vyksta pradedant nuo tokių paprastų dalykų, kaip pasitikti žmones, iki teologinių aspektų“, – LRT RADIJUI sako M. Kuraitis.

Jo aiškinimu, mokymuose vyksta diskusijos, paskaitos ir darbų pasiskirstymas, todėl tikėtina, kad šie mokymai užbaigs savanorių priėmimo procesą: „Ko gero, šie mokymai ir bus taškas. Po mokymų daugiau savanorių nebepriimsime, nebent dar vienas kitas gali atkristi.“

Žmonių pagalbos reikės ne tik vizito dienomis, bet ir likus kelioms dienoms iki renginio bei po jo. Savanoriai padės įrengti susitikimų su popiežiumi vietas, budės popiežiaus kelyje, teiks informaciją apie renginius, darbuosis liturgijos, logistikos, tvarkos ir srautų valdymo komandose.

Likę 500 savanorių rinksis į mokymus Vilniuje rugsėjo 8 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi