Lietuvoje

2018.08.18 12:48

Mėgautis vasariška šiluma trumpam sutrukdys lietus su perkūnija

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.08.18 12:48

Nors kalendorinė vasara jau eina link pabaigos, vasariška šiluma dar nesitraukia, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Vis dėlto kitos savaitės pradžioje į šalį trumpam užsuks lietus su perkūnija ir griaustiniu. Tuo metu derėtų pasisaugoti ir gūsingesnio vėjo.

Šeštadienį orai džiugins vasariška šiluma. Aukščiausia temperatūra daug kur pakils iki 25–29 laipsnių šilumos. Tik prie jūros laikysis šiek tiek žemesnė – 24 laipsnių – šiluma. Tačiau neišvengsime ir vasariškų oro reiškinių – formuosis kamuoliniai lietaus debesys, tad kai kuriose vietovėse trumpai su perkūnija palis. Žaibuojant, griaudžiant galima tikėtis ir trumpo vakarinių krypčių vėjo sustiprėjimo. Jo gūsiai sieks iki 15–17 m/s.

Sekmadienio naktį ir dieną bus truputėlį gaiviau. Naktį temperatūra pažemės iki 11–16, prie jūros –18–20 laipsnių šilumos, o dieną vyraus 20–25 laipsnių šiluma. Lietaus taip pat neišvengsime. Kai kuriose vietovėse trumpai su perkūnija palis. Vėjas išliks vakarinių krypčių, vidutinio stiprumo, 5–10 m/s. Truputį gūsingesnis vėjas gali pūstelėti tik per perkūniją.

Naujos savaitės pirmosios dienos taip pat išliks vasariškos – ir pirmadienį, ir antradienį temperatūra beveik nesikeis. Naktimis vyraus 12–18, dienomis – 20–25 laipsnių šiluma. Tačiau sulauksime daugiau lietaus.

Pirmadienio naktį vietomis, o dieną jau daug kur trumpai palis, kai kur nugriaudės perkūnija. Dar daugiau lietaus turėtume sulaukti antradienį. Bet tai truks neilgai, nes savaitės viduryje link Lietuvos pasuks aukšto atmosferos slėgio sūkurys, taigi lietus pasitrauks, o temperatūra vėl bus vasariška.

Trečiadienio naktis bus šiek tiek gaivesnė. Daug kur bus 9–14, prie jūros – iki 18 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra vėl pakils iki 21–26 laipsnių.

Temperatūra išlieka aukštai ir vandens telkiniuose. Kaip praneša LRT RADIJAS, daugelyje vandens telkinių temperatūra panaši. Baltijos jūroje vyrauja 21–22 laipsniai šilumos, Kuršių Nerijoje termometro stulpelis taip pat siekia 21 laipsnį. Ežeruose vyrauja apie 21–22 laipsnių šiluma.