Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.16 17:44

V. Cololo apie provokaciją bažnyčioje: parašykite, kas yra draudžiama bažnyčioje

Jei yra reakcija, tai reiškia, kad savo vaidmenį atlikau gerai, LRT TELEVIZIJAI sako humoristas Vitalijus Cololo, vaidinęs kunigą režisieriaus Emilio Vėlyvio provokacijoje Turgelių bažnyčioje. Nors policijos pareigūnai svarsto, ar pradėti tyrimą dėl režisieriaus akibrokšto, provokacijoje dalyvavęs humoristas teigia, kad iš bažnyčios aktoriai pasišalino likus pusantros minutės iki pamaldų, tad jis nesijaučia pažeidęs įstatymus.

Policija pradėjo tyrimą dėl režisieriaus E. Vėlyvio provokacijos Šalčininkų rajone esančioje Turgelių bažnyčioje. Kunigais persirengę aktoriai Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Ainis Storpirštis lenkų kalba reklamavo naujausią režisieriaus projektą ir savo pasirodymą tiesiogiai transliavo socialiniame tinkle „Facebook“.

Pareigūnai aiškinasi, ar nebuvo nusižengta baudžiamajam kodeksui, kuris draudžia trikdyti valstybės pripažintos religinės bendruomenės apeigas, iškilmes ar pamaldas. Už tai numatytas net laisvės apribojimas ar areštas.

Lietuvos politikai E. Vėlyvio provokaciją vadina nepateisinamu tikinčiųjų kiršinimu ir teigia, kad menininkų elgesys negali būti teisinamas saviraiškos laisve, nes bažnyčioje surengtas šou peržengia etikos ir moralės ribas.

Vilniaus arkivyskupijos atstovai situacijos nekomentuoja. „Reikalaudama pasmerkimo bažnyčia padarytų sau meškos paslaugą. Tuo pasirūpinti turi pati valstybė, nes kalbame tikėjimo laisvės, kaip vienos iš konstitucinių žmogaus teisių, pažeidimą, – sako Seimo narys M. Adomėnas. – Būtų tas pats, jei kas nors įsiveržtų į bet kurio žmogaus šventę ir pradėtų iš jos tyčiotis.“

Provokacijoje dalyvavęs humoristas V. Cololo, paklaustas apie įvykį sakė: „Kodėl klebonai per rinkimus gali bažnyčioje reklamuoti vienus ar kitus kandidatus? Parašykite ant bažnyčios, kas yra draudžiama. Gal kai kuriems net užeiti į ją uždrausta?“ Jo teigimu, aktoriai  savo šou surengė ne pamaldų metu, o likus penkioms minutėms iki jų pradžios ir dar neprasidėjus mišioms iš bažnyčios išėjo. „Jei yra reakcija, vadinasi, režisieriaus man patikėtą vaidmenį atlikau gerai“, – sako V. Cololo.

Plačiau – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi