Lietuvoje

2018.08.16 16:28

VRK tiria partijų per rinkimus politikams mokėtas algas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.16 16:28

Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) verda „valstiečių“ ir konservatorių karai. „Valstiečių“ atstovė Agnė Širinskienė kreipėsi į VRK, kad ši ištirtų per rinkimus politikams mokėtus atlyginimus ir išsiaiškintų, ar jie nebuvo mokėti iš dotacijų.

Nors A. Širinskienė kreipėsi dėl visų partijų, didžiausias dėmesys skiriamas konservatoriams. Tyrimas pradėtas dar gegužę, bet esą stringa dėl konservatorių prašymų pratęsti terminus. Konservatoriai sako visus dokumentus jau surinkę ir tikina, kad elgėsi pagal įstatymą. Tyrime esą minimos Vytauto Kernagio, Monikos Navickienės ir Tado Langaičio pavardės. Išvadas VRK tikisi skelbti rugsėjį.

„Patikrinome Liberalų sąjūdį, nustatėme, kad viskas gerai. Drąsos kelio netikrinome, TS-LKD prašė pratęsti terminus, kad surinktų dokumentus. Pratęsėme terminus, gavę dokumentus galėsime priimti atitinkamus sprendimus“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Įstatyme numatyta, kad algos turi būti mokamos iš specialiosios rinkimų sąskaitos, o ne iš dotacijų. Dėl tokio pažeidimo, rugpjūčio pradžioje Šiaulių miesto apylinkės teismas skyrė minimalią 480 eurų baudą „valstiečių“ vadovui Ramūnui Karbauskiui. Tarp įdarbintųjų buvo ir premjeras Saulius Skvernelis. Tyrimas dėl konservatorių VRK dar nėra baigtas.

Konservatpriai A. Širinskienės įtarimus laiko netiesa ir išsakė savo poziciją. TS-LKD Vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė pranešime spaudai teigia, kad A. Širinskienės komentarai „tėra sąmoningai skleidžiama netiesa“. A.Gedvilienė stebisi „valstiečių“ pateikiamomis abejonėmis dėl TS-LKD partijos darbuotojų pokyčio 2017 m. A. Gedvilienė taip pat pastebi, kad VRK iki šiol, nors ir buvo atvejų su nustatytais pažeidimais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, nėra suformulavusi aiškių taisyklių, kaip ir kuriuos darbuotojus reikia deklaruoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt