Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.16 13:16

„VIA SMS Group“ sako esantys pasiruošę bendradarbiauti su šalies priežiūros institucijomis

ELTA 2018.08.16 13:16

Finansinių technologijų bendrovės „VIA SMS Group“ vadovybė sako esanti pasiruošusi bendradarbiauti su Lietuvos banku ir toliau teikti visą priežiūros institucijai reikalingą informaciją apie savo akcininkus ir veiklą. Ji taip pat atmeta bet kokius teiginius dėl nesąžiningos veiklos.

Anksčiau šią savaitę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LDK) partijos ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas paragino valstybės institucijas įsitikinti, ar „VIA SMS Group“ veikla Lietuvoje atitinka visus nacionalinio saugumo reikalavimus. 

Pasak jo, „VIA SMS Group“ dirba asmenys, kurie yra susiję su žlugusio banko „Parex“ savininkais. 

„VIA SMS Group“ valdybos nario Deniso Šerstjukovo teigimu, įmonių grupė bendradarbiaus teikdama visą reikiamą informaciją atsakingoms institucijomis, nepaisant to, kad „grupės veikla bei akcininkai, investuojantys į Lietuvos finansų sektorių, jau buvo nuodugniai ištirti kompetentingų šalies institucijų“. 

Pagal pranešimą, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija atliko ir pagrindinio grupės akcininko patikrinimą. Tokį vertinimą komisija atlieka, remdamasi Lietuvos valstybės saugumo departamento, Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento ir Generalinės prokuratūros pateikta informacija.

„Visuomet veikėme griežtai laikydamiesi skaidraus verslo modelio. Tai įrodo mūsų veikla. „VIA SMS Group“ savo obligacijas platina per „Nasdaq OMX Baltic“ biržą, kuriai reikia reguliariai teikti viešas finansines atskaitas. Taip pat pagal suteiktas licencijas vartojimo kredito paslaugų veiklą vykdome kitose Europos šalyse. Vertiname pasitikėjimu paremtus santykius su klientais ir priežiūros institucijomis, todėl esame nemaloniai nustebinti tokių tikrovės neatitinkančių pareiškimų Lietuvoje“, – pranešime cituojamas D. Šerstjukovas.

„VIA SMS Group“ antrinės įmonės veikia septyniose Europos šalyse. Bendrovei atstovauja daugiau nei dešimt skirtingų alternatyvių finansinių paslaugų ženklų. „VIA SMS Group“ savo obligacijas „Nasdaq OMX Baltic“ biržoje platina nuo 2014 metų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi