Lietuvoje

2013.07.27 18:02

Jūros šventėje savo vardą galima išmokti užrašyti jūrinėmis vėliavėlėmis (atnaujinta)

Asta Kažukauskienė, LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2013.07.27 18:02

Klaipėdoje šurmuliuoja karališka Jūros šventė. Vidurdienį, pagerbus žuvusiuosius jūroje, linksmybės tęsiasi krante.

Klaipėdoje šurmuliuoja karališka Jūros šventė. Vidurdienį, pagerbus žuvusiuosius jūroje, linksmybės tęsiasi krante.

Šiemet Jūros šventės programoje dauguma renginių pažymėti ženkliuku „Sukurta Klaipėdoje“. Bene labiausiai šį šūkį atitinkantis projektas – „vaidina klaipėdiškiai“. Klaipėdos dramos teatras subūrė 18-os savanorių, eilinių klaipėdiečių trupę ir per dvi savaites, specialiai Jūros šventei, pastatė spektaklį-žaidimą „Spausk nuotykį“. 

Pilies uostelyje nuo pirmos valandos galima apžiūrėti vadinamąją „Dangės flotilę“, kurią sudaro 15 laivų iš Lietuvos ir Rusijos. Tai kurėnai, venterinės valtys, luotas, net čiukčių baidarė ir Astrachanės budarka.

Veikia kūrybinės dirbtuvės, kuriose galima išmokti savo vardą užrašyti jūrinėmis vėliavėlėmis, pasistatyti miniatiūrinių laivų ir dalyvauti jų varžytuvėse. Atlikusieji visas užduotis gaus Jūrininko pasą.

17 val. visi istoriniai laivai išsirikiuos paradui Danės upėje.

Vakare šventės svečiai galės šėlti didžiuosiuose koncertuose, o vidurnaktį Jūros šventę švenčiančios Klaipėdos dangų nutvieks fejerverkai.

Pagerbė žuvusiuosius jūroje

Iš laivo „Aukštaitis“ į jūrą iškilmingai nuleisti prezidentės, Ministro Pirmininko, Seimo, Krašto apsaugos ministerijos, Karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos ir Biržų savivaldybių, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Lenkijos Respublikos ir Rusijos Federacijos konsulatų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vainikai, pranešė tinklalapis Ve.lt.

Šeštadienį Karinių jūrų pajėgų laivai „Aukštaitis“ ir „Šakiai“ išplaukė į Baltijos jūrą. Klaipėdoje per Jūros šventę žuvusiųjų jūroje pagerbimo ir vainikų nuleidimo į vandenį ceremonija – seniausia Jūros šventės tradicija.

Ši ceremonija – kasmetė viena seniausių ir gražiausių Jūros šventės tradicijų, užgimusių dar 1934 metais organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir į jas pritraukiant kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę. Taip kasmet pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje.

Pagerbti žuvusius jūroje šiemet iš Klaipėdos uosto išplaukė daugiau nei 20 įvairiausių laivų, kurių formuotei vadovavo „Aukštaitis“.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius