Lietuvoje

2018.08.16 14:54

Rusijoje sukčiavimu kaltinamas buvęs „Snoro“ savininkas V. Antonovas pripažino kaltę

15min.lt2018.08.16 14:54

Rusijoje suimtas Lietuvoje bankrutavusio banko „Snoras“ pagrindinis akcininkas ir anglų futbolo klubo „Portsmouth“ savininkas Vladimiras Antonovas visiškai pripažino kaltę dėl itin stambaus masto sukčiavimo iškeltoje byloje, rašo „Vedomosti“.

V. Antonovas visiškai pripažino kaltę, taip pat davė parodymus prieš buvusį banko „Sovietskij“ valdytoją Stanislavą Mitrušiną.

Teismas atmetė prašymą V. Antonovui vietoj įkalinimo skirti namų areštą – baiminamasi, kad jis gali pradingti.

V. Antonovas buvo suimtas šį balandį. Jam pateikti kaltinimai didelio masto sukčiavimu – iš banko „Sovietskij“ pasisavinus 150 mln. rublių (1,97 mln. eurų).

Pasak tyrėjų, 2015 m. V. Antonovas su keliais „Sovietskij“ valdytojais sukūrė 150 mln. rublių pasisavinimo planą, pavogę lėšas bendrininkai jomis pasidalijo.

V. Antonovui teko 15 mln. rublių (197 tūkst. eurų), iš kurių 10 mln. (131,6 tūkst. eurų) jis jau gražino.

Vienas buvęs rusų tyrėjas „Vedomosti“ teigė, kad, remiantis Rusijos baudžiamojo kodekso 159 straipsnio 4 dalimi, V. Antonovui gresia ne 10, o penkeri metai laisvės atėmimo, taip pat teks kompensuoti padarytą žalą.

„Snoro“ bylą tirianti Lietuvos teisėsauga V. Antonovui kartu su buvusiu „Snoro“ vadovu Raimondu Baranausku yra pareiškusi įtariamus piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu ir iššvaistymu, nusikalstamu bankrotu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

Didžiosios Britanijos teismai 2015 metais buvo nusprendę tuo metu Londone gyvenusius V. Antonovą ir R. Baranauską išduoti Lietuvai, tačiau pastarieji iš šios valstybės pabėgo į Rusiją.

Pastaraisiais metais V. Antonovas nesėkmingai bandė per Rusijos teismus iš „Snorą“ nacionalizavusios Lietuvos vyriausybės prisiteisti daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.