Lietuvoje

2018.08.15 22:20

N. Venckienės tėvas prašo galimybės matytis su anūke

Kristina Pocytė, DELFI.lt2018.08.15 22:20

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kalėjime kalinčios Neringos Venckienės tėvas kreipėsi į Seimą ir Prezidentūrą. Vytautas Andrius Kedys prašė galimybės matytis su savo anūke.

V. A. Kedžio prašymas padėti išspręsti klausimą dėl galimybės matyti su anūke buvo adresuotas Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui. Prašymą V. A. Kedys pateikė liepos mėnesį.

Liepos pabaigoje Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė V. A. Kedį informavo, kad galimybes matytis su anūke šiuo atveju reguliuoja jos mama. Atsakyme buvo pažymėta, kad mama atsisako sudaryti galimybes anūkei matytis su seneliu V. A. Kedžiumi.

Tiesa, V. A. Kedys dėl bendravimo su anūke gali kreiptis ir į teismą, tačiau, DELFI žiniomis, to iki šiol nepadarė.

V. A. Kedys dėl anūkės kreipėsi ir į Prezidentūrą, tačiau ir iš jos buvo gautas neigiamas atsakymas. Rugpjūtį Prezidentūra V. A. Kedį informavo, kad „detali informacija apie saugomų asmenų apsaugos organizavimą sudaro valstybės ir tarnybos paslaptį ir yra įslaptinta“. Taip pat pabrėžiama, kad paskirtų apsaugos priemonių pakeitimas negalimas be mamos sutikimo.

V. A. Kedys į Prezidentūrą ir Seimą kreipėsi tuo metu, kai JAV teismas paskelbė, kad Neringos Venckienės ekstradicija nebus stabdoma. Tai JAV teismas pranešė liepos 12-ąją, nors prieš posėdį N. Venckienė buvo sulaukusi JAV kongresmenų užnugario.

V. A. Kedys galimybės matytis su anūke siekia jau ne pirmą kartą.

N. Venckienės šalininkų piketas prie JAV ambasados, BNS nuotr.

Lietuvoje pasigesta 2013 metų balandį

N. Venckienės Lietuvoje pasigesta 2013 metų balandį, prieš Seimui panaikinant jos teisinę neliečiamybę. Tų metų gegužės 10 dieną Lietuvos teisėsauga paskelbė jos paiešką.

2018 m. vasario 15 d. Kauno apylinkės teismas D. Kedžio motiną Laimutę Kedienę ir jos kaimynę Olgą Girdauskienę pripažino kaltomis dėl mažametės L. Stankūnaitės ir D. Kedžio dukros tvirkinimo bei skyrė laisvės apribojimo bausmes. 2018 m. vasario 22 d. pranešta, kad Lietuvos prašymu N. Venckienė suimta Čikagos mieste. JAV žiniasklaida teigė, kad N. Venckienės išvaizda per šį laiką buvo gerokai pasikeitusi, tačiau jos sūnus tai neigia.

„Vienintelis dalykas, kas pasikeitė, – plaukai ilgesni, nei įprasta matyti nuotraukose. O šiaip nei keitė plaukų spalvą, nei perukus nešiojo. Nieko“, – DELFI anksčiau teigė K. Venckus. Buvusi teisėja ir parlamento narė N. Venckienė balandžio mėnesį davė interviu JAV žiniasklaidai.

„Nenoriu kada nors grįžti į Lietuvą,“ – ji sakė interviu tarptautinei naujienų agentūrai „The Associated Press“ iš kalėjimo.

Bėglė pridūrė, kad mielai taptų JAV piliete. N. Venckienė sakė, jog tuo atveju, jeigu būtų išduota, pedofilai į ją taikytųsi tiek dėl jų tinklo demaskavimo, tiek dėl dėtų pastangų atkreipti dėmesį į šią problemą per 2012 metų Seimo rinkimų kampaniją, kai jos partija „Drąsos kelias“ parlamente gavo septynias vietas.

N. Venckienę prokurorai įtaria pagal trylika Baudžiamojo kodekso straipsnių Jei bus perduota Lietuvai, buvusi teisėja gali būti teisiama dėl tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo ir skleidimo, teismo sprendimo nevykdymo ir kitų nusikaltimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.