Lietuvoje

2018.08.15 18:55

Lenkijos lietuvių bendruomenė: dvišaliai santykiai tarp Lenkijos ir Lietuvos šiltėja

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.08.15 18:55

Lenkijos lietuvių bendruomenė sako jaučianti, kad dvišaliai santykiai tarp Lenkijos ir Lietuvos šiltėja. Tai jos atstovai sakė prieš trečiadienio susitikimą su Lenkijoje viešinčiu premjeru Sauliumi Skverneliu.

Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė sako, kad daugiausiai dėmesio skiriama Suvalkams, nes šis miestas sparčiai plečiasi: čia telkiasi lietuviai, bet trūksta lietuvių švietimo ir kultūros galimybių.

Premjeras ketvirtadienį Lenkijoje susitiko su vietos lietuviais ir valdžios atstovais. Su Suvalkų valdžia jis aptarė galimybę mieste įkurti švietimo ir kultūros centrą, kuriame veiktų lietuviškas darželis.

Vizitą premjeras pradėjo Suvalkuose, kur susitiko su šio miesto prezidentu Česlavu Renkievič ir lietuvių bendruomene „Vienybė“, teigiama vyriausybės išplatintame pranešime.

Susitikimo su prezidentu Č. Rinkievič metu S. Skvernelis pasidžiaugė itin gerais Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių santykiais.

Susitikime aptartos lietuvių kultūros ir švietimo centro įkūrimo Suvalkuose galimybės. Būtent to prašo ten gyvenanti lietuvių bendruomenė.

Premjeras minėjo, kad Lietuvos valstybė yra pasirengusi prisidėti ir ieškoti bendrų sprendimo būdų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų. S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad prireikus Lietuva yra pasirengusi prisidėti finansiškai.

Suvalkų prezidentas Č. Rinkievič teigė, kad šis klausimas yra numatytas jo darbotvarkėje, ieškoma sprendimų. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu pagrindinė problema yra konkretaus pastato identifikavimas ir jo perleidimas lietuvių bendruomenės naudojimui. Tačiau meras patikino, kad šis klausimas bus išspręstas.

S. Skvernelis pokalbiu metu sakė, kad šių metų pradžioje į Suvalkų prezidentą kreipėsi ten gyvenančių 80 Lenkijos lietuvių šeimų dėl lietuviškos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (darželio) įsteigimo. Susitikime aptarta galimybė šį darželį įrengti minėto kultūros ir švietimo centro patalpose, kai pastarasis pradės savo veiklą. Pažymėta, kad kaip laikinas sprendimas galėtų būti lietuviškos grupės įkūrimas viename iš Suvalkuose esančių lenkiškų darželių.

Premjeras S. Skvernelis paminėjo ir tai, kad Lietuva laukia Suvalkų krašto ir visos Lenkijos investuotojų mūsų šalyje, taip pat tikimasi lietuvių investuotojų Lenkijoje.

Bendraudamas su lietuvių bendruomenės „Vienybė“ nariais premjeras kalbėjosi minėtais aktualiais klausimais, išklausė jų nuomonės dėl švietimo ir kultūros centro bei lietuviško darželio įsteigimo.

Premjeras pakvietė Suvalkų krašto gyventojus rugsėjo 22–23 dienomis atvykti į Lietuvą ir dalyvauti renginiuose, vykstančiuose Popiežiaus Pranciškaus apsilankymo proga.

Trečiadienį premjeras taip pat dalyvauja iškilmingose Šv. Mišiose Punsko Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje, pagerbs Antano Baranausko atminimą prie veliono paminklo ir laidojimo vietos Seinų bazilikoje, Smolensko aukas prie jų atminimui skirto paminklo, Lietuvos ir Lenkijos karius Berznyko kapinėse. Taip pat vyriausybės vadovas aplankys buvusios Seinų kunigų seminarijos rūmus.