Lietuvoje

2013.07.27 10:02

Skelbiami priėmimo į aukštąsias rezultatai

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2013.07.27 10:02

Šeštadienio rytą skelbiami priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Pakvietimus į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir kolegijose gavo 14 713 asmenų, į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesti 17 858 stojantieji.

Šeštadienio rytą skelbiami priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Pakvietimus į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir kolegijose gavo 14 713 asmenų, į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesti 17 858 stojantieji.

Iš viso konkurse dalyvauja 34 981 stojantysis.

Nuo nakties stojantieji rezultatą gali pamatyti savo prašyme prisijungę prie Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) informacinės sistemos. Visi stojantieji gavo ir elektroninius laiškus.

Stojantieji gali gauti du kvietimus: vieną – į valstybės finansuojamą vietą, o kitą – į mokamą vietą, jei tokios pageidavo. Įstojusieji turi nepamiršti iki rugpjūčio 2-os dienos pabaigos atvykti į aukštąją mokyklą pasirašyti studijų sutarties.

„Jeigu stojančiojo niekur nepakvietė, jau sekmadienį bus sudaryta galimybė dalyvauti antrajame etape, kuomet galima pateikti tą patį prašymą, keisti pageidavimų eiliškumą, tačiau jau negalima įrašyti naujų pageidavimų“, – DELFI sakė LAMABPO prezidentas Pranas Žiliukas.

Antrojo priėmimo etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 6-ąją.

Neabejotinai po antrojo priėmimo etapo liks laisvų vietų, nes dalis pakviestųjų studijų sutarčių nepasirašys – pasiūlymo studijuoti atsisakys. Taip dažniausiai nutinka su tais, kurie stoja į užsienio aukštąsias. Kadangi dalis užsienio universitetų dar nepaskelbė priėmimo rezultatų, stojantieji laimę bando ir Lietuvoje. Šios vietos bus padalyti papildomo priėmimo metu rugpjūčio 9–13 dienomis.

Iki rugpjūčio 11 d. dar 401 asmuo bus pakviestas studijuoti tikslinėse vietose.

Dar liko ir 57 studijų stipendijos.

Lyderiauja VU, KTU, VGTU

Į nemokamas vietas daugiausia studentų priėmė, taigi daugiausia studijų krepšelių ir gabiausių abiturientų sutraukė Vilniaus universitetas (2573), Kauno technologijos universitetas (1241), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (1224).

„Konkursai į kai kurias grupes buvo labai dideli, pasitaikė ir daugiau kaip po šešis asmenis į vieną vietą. Medicinoje, teisėje, verslo, vadybos grupėse konkursinis balas labai aukštas, viršija 19 balų iš 20,6 galimų“, – šių metų stojimo ypatumus komentuoja LAMABPO prezidentas. Šįmet taip pat stebėta padidėjusi trauka į technologinius ir fizinius mokslus.

Iš viso šių metų bendrajame priėmime dalyvavo 21 universitetas ir 24 kolegijos.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius