Lietuvoje

2018.08.14 19:28

V. Pranckietis apie jo įtakos visuomenėje vertinimą: man tai yra neįdomu

ELTA2018.08.14 19:28

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį žurnalistams užsiminęs, kad artėjančiuose rinkimuose nebeturi didelių ambicijų, tvirtina, kad jam nėra labai įdomu ir tai, kaip visuomenė vertina jo turimą įtaką valstybei. 

Seimo vadovas teigia, kad nesidomi portalo delfi.lt vykdomu projektu, kuriame, atlikus visuomenės ir elito atstovų apklausą, renkami įtakingiausi šalies politikai. Pasak V. Pranckiečio, nėra labai įdomu, kokia vieta jam tenka įtakingiausiųjų sąraše.

„Nežinau nei praėjusiais metais kuris buvau, nei šiais metais“, – aiškina V. Pranckietis. Portalas delfi.lt šią savaitę paskelbė įtakingiausių Lietuvos politikų 2018 m. sąrašą. Jame, lyginant su pastarųjų metų duomenimis, smuko V. Pranckiečio reitingas. Visuomenės apklausa rodo, kad V. Pranckietis iš 8 pozicijos įtakingiausiųjų politikų sąraše nukrito į 17, o elito – kad nukrito viena pozicija žemyn (iš 11 į 12).

Tiek visuomenės, tiek elito atstovų nuomone, įtakingiausia valstybės politikė yra prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Visuomenės nuomone, po prezidentės pagal savo įtaką toliau rikiuojasi prezidentas Valdas Adamkus, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis ir konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Tuo tarpu elito atstovų nuomone, įtakingiausiųjų šalies penketuke po D. Grybauskaitės toliau rikiuojasi S. Skvernelis, R. Karbauskis, pirmasis faktinis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis ir V. Adamkus. 

Tiek elito, tiek visuomenės nuomonės apklausoje „valstietė“ Agnė Širinskienė stipriai šoktelėjo į reitingo viršų. Ji, elito nuomone, pakilo per 36 vietas, o visuomenės – per 24.

Taip pat ženkliai į viršų šoktelėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis iš 34 vietos pakilo į 15, o elito apklausoje – iš 17 į 11 vietą. 

Apklausas atliko „Spinter tyrimai“ ir žurnalas „Reitingai“. 

„Spinter tyrimai“ Lietuvos gyventojų nuomonės apklausą delfi.lt užsakymu atliko šių metų birželio 19-27 dienomis. 

Žurnalas „Reitingai“ Lietuvos elito apklausą, kurios metu apklausė 681 politikus, verslininkus, ekonomistus, visuomenininkus ir valstybės tarnautojus vykdė gegužės 14–birželio 7 dienomis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt