Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.14 16:21

Lietuvos karo lakūnai baigė gaisrų gesinimo operaciją Švedijoje

LRT.lt 2018.08.14 16:21

Pirmadienį į Lietuvą iš specialios užduoties Švedijoje grįžo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 dvi įgulos, kurios beveik tris savaites padėjo gesinti šalį niokojusius gaisrus. Sraigtasparnis buvo skirtas reaguojant į Švedijos vyriausybės prašymą.

Nuo liepos 21 d. Švedijoje gaisrus gesinant dalyvavęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgulomis iš viso ore praleido apie 80 valandų. Per operaciją virš gaisrų vietų buvo išpilta per 500 tūkst. litrų vandens, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis buvo dislokuotas Sundsvalio vietovėje, o Lietuvos kariams nustatytas 30 minučių parengties budėjimo režimas – sulaukusi signalo per šį laiką įgulą turėjo pasirengti skrydžiui ir pakilti.

„Spygliuočiai ypač degūs, ugnis šokdavo akimirksniu. Medis sudegdavo kaip degtukas, išmesdamas juodą dūmą. Džiaugiuosi, kad niekas nenukentėjo ir užduotis atlikome sėkmingai“, – sakė vienos iš sraigtasparnio įgulų vadas kapitonas Rimantas Lidė.

„Buvome pasirengę atlikti ir gelbėjimo darbus, evakuaciją, turėjome specialią įrangą. Ačiū Dievui, jos nereikėjo panaudoti“, – sakė Mi-8 įgulos narys vyresnysis eilinis Saulius Rakauskas.

Šiais metais Švedijoje dėl kritulių trūkumo ir kaitros miškų gaisrai apėmė labai didelį plotą ir labai greitai plito. 

Liepos 19 d., reaguodama į Švedijos vyriausybės prašymą, Lietuva priėmė sprendimą skirti pagalbą gesinant gaisrus. Po dviejų dienų karo lakūnų įgulos jau vykdė gesinimo darbus.

V. Urbono nuotr.

Gaisrų gesinimo operacijose dalyvaujantys Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 yra aprūpinti „Bambi Bucket“ tipo vandens paėmimo įranga. Šios specialios įrangos pagalba vienu kartu galima pasemti daugiau nei 2,5 tūkst. litrų vandens.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis talkino ir Latvijai gesinant ten kilusius gaisrus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi