Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.14 16:20

Seime – iniciatyva kitąmet didinti valdininkų algas

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.08.14 16:20

Konservatorius Arvydas Anušauskas 2019 m. siūlo kelti politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus.  

Parlamentaras antradienį Seime įregistruotomis įstatymo pataisomis siekia numatyti, kad 2019 m. valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinio dydis siektų 135 eurus, tai yra 2,5 euro daugiau negu šiuo metu numatytas dydis.

Anot A. Anušausko, pakėlus bazinį algos dydį, būtų tolygiai artėjama prie iki krizės buvusio lygio algų – 2009 m. rugpjūtį pareiginės valdininkų algos dydis siekė 141,9 euro. Šis dydis dėl Lietuvą užgriuvusios ekonominės krizės buvo sumažintas iki 130,33 eur, o dabar siekia 132,5 euro.

„Nustačius minėtą dydį (135 eurus), valstybės politikų, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, Konstitucinio Teismo teisėjų, karių darbo užmokestis ir kitos teisės aktuose nustatytos išmokos padidėtų ir tam iš valstybės biudžeto reikėtų apie 17,5 milijono eurų per 2019 metus“, – teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Konservatorius tiki, kad šį algų didinimo efektą pirmiausia ir daugiausia pajustų mažiau uždirbantys pareigūnai, biudžetinių įstaigų darbuotojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi