Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.14 12:26

Registrų centras kreipėsi į VTEK: pavaduotojas ir du darbuotojai galėjo supainioti interesus

LRT.lt 2018.08.14 12:26

Registrų centro (RC) direktorius Saulius Urbanavičius dėl pirmojo pavaduotojo ir dviejų kitų įmonės darbuotojų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu pateikti vertinimą ir priimti sprendimus dėl galimų jų viešųjų ir privačių interesų konfliktų, skelbiama pranešime spaudai.

VTEK prašoma įvertinti RC darbuotojų elgesį dviejose situacijose: dėl 2016 m. įmonės pasirašytos 650 tūkst. eurų vertės sutarties dėl programinės įrangos bei techninio aptarnavimo paslaugų teikimo ir 2017 m. pasirašytos beveik 18 tūkst. eurų vertės sutarties dėl dalies RC darbuotojų mokymų.

Pirmojoje situacijoje keliamas klausimas dėl galimai nedeklaruotų įmonės direktoriaus pirmojo pavaduotojo Rimanto Ramanausko ryšių su bendrovės, 2016 m. laimėjusios teisę Registrų centrui parduoti ir aptarnauti programinę įrangą, atstovu. Pastarasis, kaip ir pavaduotojas R. Ramanauskas, yra ilgametis vienos asociacijos narys, buvęs jos prezidentas, vienas iš dabartinių vadovų. R. Ramanauskas dalyvavo šio viešojo pirkimo komisijos darbe, jai vadovavo ir nenusišalino priimant sprendimus.

Antrojoje situacijoje pavaduotojas R. Ramanauskas ir du kiti RC darbuotojai galimai nedeklaravo narystės, einamų vadovaujančių pareigų anksčiau paminėtoje asociacijoje ir nenusišalino nuo sprendimų su ta asociacija susijusiame viešajame pirkime dėl darbuotojų mokymų.

Asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, veiklos tyrimo VTEK pradėjimui nustatomas 3 metų terminas, skaičiuojamas nuo įstatymo nuostatas pažeidžiančios veikos galimo padarymo.

Rugpjūčio 14 d. Registrų centro direktoriaus pirmasis pavaduotojas R. Ramanauskas palieka pareigas įmonėje. Išeitinė kompensacija jam nebus išmokėta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi