Lietuvoje

2018.08.14 09:34

Teisingumo ministras: nuo rudens laisvės atėmimo įstaigoms bus suteiktas naujas statusas

LRT.lt 2018.08.14 09:34

Teismo nuosprendžio laukiantys suimti asmenys nuo rudens galės kalėti ne tik keturiuose tardymo izoliatoriuose, bet ir pataisos namuose, praneša Teisingumo ministerija.

„Esminis suėmimo ir laisvės atėmimo bausmės vykdymo tikslas – teisės aktais įtvirtintų skirtingų suimtųjų ir nuteistųjų izoliavimo ir režimo reikalavimų užtikrinimas. Kadangi šiuos reikalavimus galima užtikrinti visose laisvės atėmimo įstaigose, nepriklausomai nuo to, ar įstaiga oficialiai vadinama tardymo izoliatoriumi, ar pataisos namais, ši naujovė, visų pirma, sudarys sąlygas suimtiesiems laukti nuosprendžio visuose pataisos namuose“, – rašoma ministerijos pranešime.

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigalios teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus pasirašytas įsakymas, pakeičiantis bausmių ir suėmimo vykdymo įstaigų nuostatas.

„Perkėlus suimtuosius į kitas laisvės atėmimo įstaigas kartu pagerės ir suimtųjų gyvenimo sąlygos, bus užtikrintos svarbiausios žmogaus teisės. Iki šiol daugiausia nuteistųjų skundų tiek nacionaliniai teismai, tiek Europos Žmogaus Teisių Teismas gaudavo būtent dėl jų kalinimo sąlygų Lukiškėse ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje“, – pranešime sako E. Jankevičius.

Įsakyme numatyta, kad teismo paskirtą kalėjimo režimo bausmę taip pat bus galima atlikti visose laisvės atėmimo įstaigose. Iki šiol tokios rūšies bausmę buvo galima atlikti tik Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Pasak ministerijos, šiais pokyčiais sukuriamos teisinės prielaidos pradėti nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimą iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į kitas įkalinimo įstaigas. Dalį asmenų iš Lukiškių į kitas įstaigas ketinama perkelti jau iki šių metų pabaigos.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime laikoma 284 suimtieji ir 423 nuteistieji. Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomas 141 suimtasis ir 190 nuteistųjų, Kauno tardymo izoliatoriuje – 149 suimtieji ir 124 nuteistieji, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose – 20 suimtųjų ir 74 nuteistieji.