Lietuvoje

2018.08.14 10:08

Seimo kontrolierius: Pravieniškių kolonijoje neveikia vaizdo kameros, trūksta prižiūrėtojų

LRT.lt2018.08.14 10:08

Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje apsilankę Seimo kontrolieriaus patarėjai nustatė, jog įstaigoje dieną budi vos 10 pareigūnų, kolonijoje neveikia 22 vaizdo kameros, o antrajame sektoriuje iš veikiančių dviejų kamerų pareigūnams perduodamą informaciją reikia žiūrėti monitoriuose, kuriuose vaizdas vos įžiūrimas, rašoma pranešime spaudai.

Atlikdami žmogaus teisių stebėseną Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje Seimo kontrolierių įstaigos patarėjai domėjosi, kaip sprendžiami su įkalinimo įstaigų reorganizavimu susiję klausimai, taip pat nuteistųjų saugumo bei smurto proveržio  prevencijos klausimai.

Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos laikinasis vadovas Dainius Sušinskis Seimo kontrolierių įstaigos atstovams sakė, kad įstaigos Kriminalinės žvalgybos skyriuje liko 7 darbuotojai ir likusių 10 dešimčių bylų jie nespėja išnagrinėti laiku. Seimo kontrolierių įstaigos pareigūnai apsilankymo metu nustatė, kad pataisos įstaigos antrame sektoriuje dirbo tik 10 pareigūnų.

„Pastiprinimo Pravieniškių pataisos namai-atvira kolonija sulaukia iš kitų jėgos struktūrų, popietėmis ir vakarais atvyksta budėti savo noru apie vieną dešimtį įstaigos pareigūnų, tačiau tai tik kriziniu atveju įmanomas scenarijus – užtikrinti nuteistųjų apsaugą reikalingas nuolatinis trijų dešimčių pareigūnų budėjimas“, – pastebėjo Seimo kontrolierių įstaigos atstovas Vytautas Valentinavičius.

Vizito metu Seimo kontrolieriaus patarėjai išsiaiškino, kad Pravieniškių pataisos namams-atvirai kolonijai reikalinga pagalba iš Policijos departamento, kuri padėtų nuolatos stebėti prie įkalinimo įstaigos esančias teritorijas, nes prie įstaigos teritorijos nuolatos slepiamos permetimui paruoštos „siuntos“. Be to, Pravieniškių miestelyje būtina įrengti vaizdo kameras, kurios padėtų užtikrinti tvarką, užkardinti galimas nusikalstamas veikas.

Landydamiesi Pravieniškėse Seimo kontrolierių įstaigos patarėjai apžiūrėjo naujus du korpusus, į kuriuos bus perkeliami pasitaisyti linkę nuteistieji, taip pat susipažino, kaip bus išskirstyti probleminiai nuteistieji.

Populiariausi