Lietuvoje

2018.08.13 17:20

Druskininkuose atidarytas naujas kurorto ženklas

LRT.lt 2018.08.13 17:20

Pirmadienį Druskininkuose oficialiai atidarytas naujas kurorto ženklas. 

„Kai gražios lietuviškos vasaros lietaus lašas nuplauna gamybines dulkes ir rūpesčius lieka tik grožis, tad noriu įteikti gėles Druskininkų savivaldybės administracijos direktorei Vilmai Jurgelevičienei, o lietaus lašą merui R. Malinauskui“, – teikdamas dovanas kalbėjo AB „Montuotojas“ Alytaus filialo vadovas Klemensas Mitrulevičius

Naujas riboženklis įrengtas A4 magistralės žiede prie įvažiavimo į Druskininkus nuo Merkinės pusės. 2017 metais Lietuvos automobilių kelių direkcijai pradėjus rekonstruoti kelio Druskininkai–Merkinė ir kelio į Gardiną sankryžą, kilo mintis atnaujinti kurorto ženklą. Druskininkiečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami pasidalinti savo idėjomis ir mintimis, o jų vizijos buvo viešintos Druskininkų savivaldybės interneto svetainėje bei „Facebook“ paskyroje, prašant bendruomenės narių jas įvertinti. Daugiausia bendruomenės balsų surinkusi idėja ir buvo pasirinka kuriant inovatyvų, Druskininkus reprezentuojantį ženklą – tris lėtai besisukančias įspūdingas auksinėmis karūnomis puoštas tūrines pušis, pavaizduotas Druskininkų herbe. Žiede taip pat įrengtas ir šviečiantis miesto pavadinimas.

„Druskininkai tarptautinį pripažinimą pelnęs modernus kurortas turintis kuo pradžiuginti ir nustebinti vietinius gyventojus ir kurorto svečius. Norėjome, kad įvažiavimą į miestą puoštų ženklas atitinkantis mūsų kurorto įvaizdį, atspindintis šimtmečius saugotą Druskininkų identitetą bei stebintų moderniais sprendimais“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Liepą skulptorius Vladas Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltino plagiatu. Esą savivaldybė Druskininkų ženklą pastatė pagal jo idėją ir modelį, su skulptoriumi nesudariusi sutarties ir nesumokėjusi honoraro. Savivaldybė teigė, kad skulptorius pasinaudojo savivaldybės architektūros skyriaus parengta ir viešai skelbta projektine dokumentacija, o ženklas įrengtas laikantis galiojančių teisės aktų.